Inwestycje

Zbiornik wodny Kąty-Myscowa. Budowa to koszt 1 mld złotych

Kąty Myscowa zbiornik wodny budowa przesiedlenie kiedy

Miliard złotych kosztować będzie budowa zbiornika wodnego Kąty-Myscowa. Inwestycja ma już zapewnione pierwsze 40 mln zł na przygotowanie prac dokumentacyjnych.

Harmonogram działań związanych z przygotowaniem inwestycji przedstawiła w Myscowej Małgorzata Wajda, dyrektorka Regionalnego Zarządu Wód Polskich w Rzeszowie.

Najważniejsze z nich czyli decyzja środowiskowa ma być gotowa do 2022 r., następne będą plany urbanistyczne i budowy zbiornika wraz z wykupem działek. Na przełomie 2023 i 2024 r. powinny się rozpocząć prace budowlane na terenie około 500 hektarów, które znajda się pod wodą.

Budowa trwać będzie do 2027 r. Przesiedlenia na nowe tereny, przygotowane na zorganizowanie nowej wsi Myscowa dotyczyć będą 230 osób z 82 gospodarstw. Nowe plany zagospodarowania przestrzennego, które zostaną opracowane obejmą indywidualne potrzeby przesiedlanych mieszkańców i inwestycje komunalnych.

Będziemy się częściej komunikować z właścicielami nieruchomości po to, by na bieżąco były wyjaśniane wszystkie wątpliwości – zapewniał dyr. Wajda.

Zbiornik wodny Kąty-Myscowa ma zapewnić wodę pitną mieszkańcom powiatu jasielskiego i leżącym poniżej, ma także chronić przed powodziami. Jego pojemność wyniesie 65 mln metrów sześciennych.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top