Inwestycje

Zielone światło dla inwestycji koreańskiego SK Nexilis w Stalowej Woli

sk nexilis stalowa wola praca oferty

Jest pozytywna decyzja Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska w sprawie utworzenia nowej strefy gospodarczej w Stalowej Woli.

Bez głosów przeciwnych pozytywnie zaopiniowała wniosek miasta dotyczący kolejnego etapu utworzenia Strategicznego Parku Inwestycyjnego EuroPark Stalowa Wola.

Pozytywna decyzja komisji sejmowej pozwoli na sprzedaż działki dla strategicznego inwestora koreańskiego, firmy SK Nexilis. Jest to światowy lider w branży elektromobilności, który w Stalowej Woli zamierza wybudować innowacyjną fabrykę folii miedzianej do baterii zasilających elektryczne auta.

Na tę inwestycję w pierwszej fazie budowy spółka ma przeznaczyć ponad 3 miliardy złotych i stworzyć pół tysiąca nowych miejsc pracy.

Nabycie gruntu i prace przygotowawcze pod inwestycję w Stalowej Woli mają się zakończyć w połowie 2022 roku, a budowa fabryki w połowie 2024 roku. Już rozpoczęła się wycinka drzew pod nową inwestycję, na której realizację potrzeba 56 hektarów.

Decyzja komisji sejmowej otwiera drogę do sprzedaży działki dla strategicznego inwestora koreańskiego, globalnego lidera ochrony środowiska i elektromobilności, jakim jest SK Nexilis.

Koreański inwestor ulokował zakład na terenie nowo powstałego strategicznego parku przemysłowego w Stalowej Woli zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Specjalna ustawa precyzuje, że w parku powstaną inwestycje przemysłowe związane z wdrażaniem nowoczesnych projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu, służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top