Biznes

ZM Dezamet w Nowej Dębie realizuje kontrakt za 420 mln zł. Będą podwyżki wynagrodzeń dla pracowników

dezamet nowa dęba wynagrodzenie praca podwyżka armatohaubica krab kontrakt
Fot. W. Piasek

6 tysięcy pocisków wielkiego kalibru jako drugą partię zamówienia wyprodukowały i dostarczyły do składu Sił Zbrojnych RP Zakłady Metalowe Dezamet w Nowej Dębie.

W połączeniu z pierwszą dostawą amunicji, którą firma przekazała wiosną tego roku to niemal połowa zrealizowanego kontraktu za 420 milionów zł. Zawarta z Ministerstwem Obrony Narodowej umowa obejmuje 24 tysiące pocisków do produkowanej w Stalowej Woli armatohaubicy Krab. Pozostała część amunicji w ramach tego zamówienia będzie realizowana w latach 2021-2022.

Prezes nowodębskich Zakładów Metalowych Tomasz Wawrzkowicz podkreśla, że to największy w historii Dezametu kontrakt umożliwiający rozbudowę firmy oraz inwestowanie w nowoczesne maszyny.

Rozwój firmy i pozyskiwanie kolejnych zamówień przekładają się również na wzrost zatrudnienia i płac.

Aktualnie w Dezamecie pracuje 656 osób, z czego ponad 60% bezpośrednio lub pośrednio przy produkcji. Dzięki poprawiającej się sytuacji ekonomicznej zakładu w tym roku przyjęto tam 30 nowych pracowników.

Na udział załogi w zrealizowaniu na czas tegorocznego planu zamówienia z MON, zwraca uwagę wiceprezes do spraw operacyjnych Dezametu. Jerzy Deruś powiedział, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią załoga podjęła dodatkowy wysiłek pracy w godzinach nadliczbowych.

Wiceprezes poinformował w związku z tym o planowanych nagrodach dla załogi za jej ciężką pracę. Oprócz tego firma przewiduje podniesienie poziomu płac w przyszłym roku, niezależnie od obligatoryjnych podwyżek najniższych wynagrodzeń — dodał Jerzy Deruś.

Aktualnie średnia pensja w Dezamecie wynosi 5296 złotych brutto.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top