News

Zmiany na podkarpackiej mapie powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami

powiat obostrzenia podkarpacie mapa który od kiedy łańcut przeworsk przemyski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o uaktualnionej liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami.

Na Podkarpaciu jest to powiat przeworski, który znalazł się w strefie żółtej, a na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami, czyli w strefie niebieskiej, pojawił się powiat łańcucki. Powiat przemyski został skreślony z listy.

W strefie żółtej zaczną obowiązywać obostrzenia dotyczące: targów, kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, sanatoriów, wesel, transportu oraz obowiązku noszenia maseczek.

Na imprezach na jedną osobę powinny przypadać 4 m kw., a nie jak do tej pory 2,5 m kw. Widownie, również te kinowe, mogą zostać wypełnione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach kulturalnych uczestniczyć może do 100 osób.

Nie zmieni się w funkcjonowanie hoteli, gastronomii, aquaparków i basenów. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki czy rekreacyjnych jedna osoba powinna przypadać na 10 m kw., a w siłowniach jedna na 4 m kw.

Liczba uczestników wesel i innych spotkań zostaje ograniczona w żółtej strefie do 100 osób. Natomiast transport publiczny, handel oraz np. salony fryzjerskie funkcjonują bez zmian.

Zmiany będą obowiązywać od jutra (05.09).

źródło: PR Rzeszów

 

1 komentarz

1 komentarz

  1. Jhon

    4 września 2020 at 11:44

    W całej Polsce zaspawać drzwi obywatelom, jeśli ktoś nie będzie się stosował do tego co mówi głupi rząd od razu do więzienia, przymusową prace, albo zastrzelić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top