News

Zmniejszenie limitów w przestrzeni publicznej dla osób niezaszczepionych i odpłatne szczepienia

Zmniejszenie limitów w przestrzeni publicznej dla osób niezaszczepionych i odpłatne szczepienia 1

Przy pogorszeniu sytuacji epidemicznej rząd planuje mocne zmniejszenie limitów w przestrzeni publicznej dla osób niezaszczepionych przeciw Covid-19 – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Muller.

Podtrzymał wcześniejsze deklaracje rządu, że nie jest wykluczone wprowadzenie odpłatnych szczepień.

„Jeżeli sytuacja epidemiczna miałyby się pogorszyć (..) to limit osób niezaszczepionych, które mogą korzystać z usług, uczestniczyć w zgromadzeniach niestety będzie zmniejszany. (…) Każda osoba zaszczepiona będzie w korzystniejszej sytuacji, ponieważ nie będzie się liczyć do tego limitu, a te limity mogą być mocno ograniczone, gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła” – powiedział Muller.

„Na ten moment szczepionki są bezpłatne. Nie ma decyzji, żeby od konkretnego momentu szczepionki miałyby być płatne, aczkolwiek nie wykluczamy, że w pewnym momencie takie rozwiązanie mogłoby być wprowadzone. (…) Razem z zaszczepieniem to będzie (koszt – PAP) kilkaset złotych. Sama szczepionka to koszt ok. 100 złotych, plus procedura zaszczepienia. (W sumie – PAP) to jest ponad 200 zł, z tego co pamiętam w tej chwili, (…) zależnie od rodzaju szczepionki” – dodał.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top