Inwestycje

Zmodernizowano obiekty sportowe w Zespole Szkół w Gorzycach

gorzyce zespół szkół sarny
Fot. R. Pytka

Prawie 325 tysięcy złotych kosztowała modernizacja zaplecza sportowego w Zespole Szkół im. porucznika Sarny w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim.

W placówce kompleksowo zmodernizowano salę sportową oraz siłownię, do której zakupiono nowy sprzęt. Najważniejsza była wymiana ponad 40-letniego parkietu, a ponadto uzupełniono ubytki w ścianach, pomalowano szatnie i korytarze. Wymieniono także wszystkie drzwi, sieć elektryczną, pojawiły się także energooszczędne lampy oraz nowe bardziej wydajne kaloryfery.

Jerzy Sudoł starosta tarnobrzeski podkreślał, że było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego pozyskano 160 tysięcy złotych.

Pozyskanie środków rządowych było pewnego rodzaju nagrodą dla jednej z najlepszy szkół na Podkarpaciu i w Polsce, co podkreślił Rafał Weber – wiceminister infrastruktury.

Placówka jest bowiem jednym z trzech w kraju ośrodków obok Łodzi i Grudziądza, w którym można zdać egzaminy oraz uzyskać certyfikaty w kwalifikacjach rynkowych, związanych z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie.

Modernizacja obiektów sportowych w Zespole Szkół w Gorzycach była pierwszym tego typu przedsięwzięciem od momentu powstania budynków szkolnych, a miało to miejsce ponad 45 lat temu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top