Biznes

ZUS umorzył składki i wypłacił postojowe dla branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej

zus tarcza turystyczna postojowe umorzenie składek wypłacone

W ciągu trzech tygodni obowiązywania tzw. tarczy turystycznej przedsiębiorcom działającym w branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej umorzono składki za lipiec – wrzesień na kwotę 39,2 mln zł oraz wypłacono tzw. postojowe na kwotę 6,2 mln zł, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

#TarczaTurystyczna dla #przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej w liczbach: ponad 39 mln zł – dotychczasowa kwota dotychczasowa kwota umorzonych #składki za lipiec-wrzesień, przeszło 6 mln zł #postojowe wypłacone przez #ZUS” – podał ZUS na swoim profilu na Twitterze.

Doprecyzował, że chodzi odpowiednio o kwotę 39, 2 mln zł oraz 6,2 mln zł.

Rozwiązania dot. umorzeń składek i postojowego weszły w życie w połowie października br.

W tarczy turystycznej znalazło się szereg instrumentów dot. wsparcia dla branży turystyczno-estradowej, w tym trzymiesięczne zwolnienie ze składek ubezpieczeniowych, należnych za okres od 1 lipca 2020 r. do 31 września 2020 r. (obejmujące m.in. hotelarzy, agentów turystycznych, pilotów i przewodników turystycznych).

Uproszczono także zasady dot. wypłaty świadczenia postojowego dla agentów turystycznych, czy dodatkowego postojowego m.in. dla firm sektora transportu lądowego.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top