News

„Dekalog Brauna”, czyli program wyborczy Grzegorza Brauna

grzegorz braun program wyborczy rzeszów prezydent
Fot. Grzegorz Braun / YouTube

Startujący w wyborach na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun i jego komitet „Grzegorz Braun Konfederacja” zaprezentowali dziś program wyborczy. Zawiera go tzw. „Dekalog Brauna” – czyli zgrupowane w 10 działach założenia programowe, które miałby być realizowane po wyborach.

Hasło wyborcze parlamentarzysty Konfederacji to „Nowy impuls dla Rzeszowa”.

Według Grzegorza Braun, prezydent Rzeszowa powinien unikać dalszego zadłużania miasta, trzeba też zastanowić się nad celowością jego dalszego powiększania, bo wydaje się, iż nastąpił moment, w którym Rzeszów powinien zacząć nadążać za własnym dotychczasowym rozwojem terytorialnym.

Jak zadeklarowano podczas briefingu, w przypadku wygranej kandydata, nowe władze stolicy Podkarpacia nie będą odbierać sąsiadom ich ziemi, ale z nimi współpracować. Zdaniem Grzegorza Brauna dwa główne problemy Rzeszowa, wymagające rozwiązania to organizacja przestrzeni miejskiej i komunikacji.

Jak mówili wspierający kandydata członkowie jego Komitetu, uporządkowanie gospodarki przestrzennej powinno odbywać się m.in. poprzez sporządzanie planów zagospodarowania przestrzennego oraz przygotowania terenu pod lokalne inwestycje. Rozwój komunikacji miałby się odbywać poprzez duże inwestycje miejskie w tę sferę, stworzenie miejskiej kolei aglomeracyjnej oraz szybko wprowadzone zmiany o mniejszej skali – np. lewoskręty.

Podczas prezentacji zapowiedziane zostało też utworzenie w Rzeszowie biuro przemysłu polsko-chińskiego i polsko-indyjskiego oraz utrzymanie podatków i opłat lokalnych na umiarkowanym poziomie. W programie Grzegorza Brauna znalazło się też tworzenie nowych i rewitalizacja istniejących terenów rekreacyjnych – m.in. nad Wisłokiem oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. Krzysztof

    28 marca 2021 at 12:56

    Pewne punkty zawarte w programie sa do zrealizowania przez każdego kandydata o zapatrywaniach prawicowych.Szkoda,że nie została wyartykułowana sprawa etyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top