Inwestycje

Jakie atrakcje wodne będzie miał aquapark w Rzeszowie?

rzeszów aquapark atrakcje wodne

Aquapark/Rzeszów. Miasto Rzeszów rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące aquaparku.

Tak poinformował w czwartek ratusz.

Urzędnicy chcą się dowiedzieć, na jakie atrakcje wodne liczą mieszkańcy. Do udziału w konsultacjach zachęca prezydent miasta Konrad Fijołek.

O rozpoczynających się konsultacjach rzeszowski ratusz poinformował w czwartek. Urzędnicy chcą wiedzieć, co powinno się znaleźć w kompleksie basenów rekreacyjnych.

Chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego uczestniczyli także mieszkańcy. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy m.in. o to, w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark” – powiedział Konrad Fijołek, zachęcając do udziału w konsultacjach.

Urzędnicy zaplanowali spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się 4 kwietnia w Urban Labie przy ul. 3 Maja o godz. 17. Przygotowali też ankietę w formie elektronicznej, która zawiera pytania otwarte i zamknięte. Każdy może napisać, z jakimi atrakcjami widzi rzeszowski aquapark, i wybrać spośród podanych odpowiedzi.

Ankiety są intuicyjne i proste w obsłudze, od jednego pytania przechodzimy do następnego, a na końcu klikamy w przycisk +prześlij+. Dzięki tej formie konsultacji możecie wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu” – zachęcają urzędnicy. Konsultacje potrwają do 14 kwietnia.

Aquapark powstanie w północnej części Rzeszowa, na osiedlu Staromieście.

Pod budowę miasto zarezerwowało działki w rejonie ulic: Warszawskiej, Krogulskiego i Welca, o łącznej powierzchni ok. 6 hektarów. Budynek parku wodnego będzie miał co najmniej 14 tys. m kw. Oprócz tego będą baseny zewnętrzne ze strefą rekreacyjną i saunarium.

Latem tego roku miasto chce wybrać firmę, która zaprojektuje rzeszowski park wodny.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top