News

Koronawirus. Aktualna sytuacja w szkołach i przedszkolach na Podkarpaciu

koronawirus podkarpacie szkoły przedszkole szpital sytuacja rzeszów leżajsk uherce mineralne sędziszów małopolski

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w szpitalu powiatowym w Sędziszowie Małopolskim, dynamiczna jest również sytuacja w szkołach i przedszkolach.

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku zdecydował, że do końca tygodnia, w jednej klasie pierwszej obowiązuje hybrydowy system nauczania. Podobnie jest w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, tam jedna klasa trzecia ma lekcje zdalne.

W Rzeszowie do końca tygodnia zamknięte są dwa przedszkola niepubliczne – Niebieski Motylek przy ul. Zelwerowicza oraz Akademia Przedszkolaka Montessori.

Nie pracuje także Publiczne Przedszkole w Bukowcu.

Zawieszone są również zajęcia w Zespole Szkół w Jaślanach w powiecie mieleckim, tam zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i przedszkolaki mają naukę zdalną. Do odwołania nieczynne jest przedszkole w Uhercach Mineralnych.

W Szpitalu im. O. Pio w Sędziszowie Małopolskim do dzisiaj potwierdzono 30 przypadków koronawirusa. Zarażeni to 13 pacjentów oddziału neurologii, 16 osób z personelu medycznego i 1 osoba z kontaktu. Personel oddziału i pacjenci zostali objęci kwarantanną. Szpital wciąż ma wstrzymane przyjęcia na oddziały.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top