Biznes

MON zamówi w HSW kolejne Kraby, Raki i systemy wieżowe ZSSW-30

hsw krab rak zssw 30 mon

MON/HSW. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) planuje udzielenie kolejnych zamówień dla Huty Stalowa Wola (HSW) na haubice samobieżne Krab i moździerze samobieżne Rak oraz na zdalnie sterowane systemy wieżowe ZSSW-30.

Tak poinformował wiceminister w tym resorcie Wojciech Skurkiewicz.

„Udzielenie kolejnych zamówień na haubice samobieżne Krab i moździerze samobieżne Rak oraz na zdalnie sterowane systemy wieżowe ZSSW-30, a także podpisanie umów wykonawczych na bojowe wozy piechoty BWP Borsuk i ich wersje specjalistyczne oraz na niszczyciele czołgów Ottokar Brzoza” – napisał Skurkiewicz w odpowiedzi na interpelację poselską.

Przypomniał, że Huta Stalowa Wola jest głównym wykonawcą obecnie realizowanych dwóch umów na dostawy haubic samobieżnych Krab wraz z wozami specjalistycznymi, wchodzącymi w skład dywizjonowych modułów ogniowych (DMO) Regina, a także kolejnej umowy na dostawy kilkudziesięciu moździerzy samobieżnych Rak wraz z wozami dowodzenia oraz umów na dostawy wozów specjalistycznych, wchodzących w skład kompanijnych modułów ogniowych (kmo) Rak.

Ponadto HSW realizuje umowę na dostawę wielu dziesiątek zdalnie sterowanych systemów wieżowych ZSSW-30 na potrzeby kołowych transporterów opancerzonych (KTO) Rosomak, a także jest stroną umów ramowych na pozyskanie kilkunastu bateryjnych modułów ogniowych niszczycieli czołgów Ottokar Brzoza oraz bojowych wozów piechoty BWP Borsuk wraz z wozami specjalistycznymi na uniwersalnej modułowej platformie gąsienicowej (UMPG).

Jednocześnie HSW uczestniczy również, w charakterze podwykonawcy, w innych umowach na dostawy sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych RP, czego przykładem jest umowa na dostawę pojazdów 4×4 na potrzeby bateryjnych modułów bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych Gladius.

(ISBnews)

1 komentarz

1 komentarz

  1. zks

    29 marca 2023 at 22:28

    Super!
    Ale kiedy jakaś polonizacja blach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top