Praca

Praca dla 300 pilotów-kadetów w linii lotniczej Buzz z grupy Ryanair

buzz ryanair praca rekrutacja zarobki pilot

Linie lotnicze Buzz, należące do grupy Ryanair, planują zrekrutować w Polsce ok. 300 pilotów-kadetów w ciągu następnych 3 lat, w tym ok. 100 do końca 2022 r., poinformował prezes Michał Kaczmarzyk.

Program kierowany jest do adeptów szkół lotniczych.

„Jest to nasza pierwsza akcja rekrutacyjna pilotów kierowana bezpośrednio do absolwentów szkół lotniczych w Polsce. W tym roku spodziewamy się 100 kadetów. Każdy młody adept szkoły lotniczej ma szansę rozpoczęcia kariery pilota w Polsce już teraz i zostanie w przyszłości kapitanem Boeinga 737” – powiedział Kaczmarzyk podczas konferencji prasowej.

„Nasz target jest, żeby rekrutować młodych, zaraz po szkole, po uzyskaniu licencji” – dodał.

Prezes zachęcił do zapoznania się z Programem Mentorskim Ryanair oferowanym przez Bartolini Air, jedyną szkołę lotniczą w Centralnej Europie stale współpracującą z Grupą Ryanair.

„Oferujemy Program Mentorski Ryanair, dzięki któremu młodzi ludzie zyskują 98-procentową szansę na pracę pilota u największego przewoźnika w Europie” – powiedział prezes Bartolini Air Bartłomiej Walas.

Jak wyjaśnił, całość dwuletniego szkolenia teoretycznego i praktycznego wiąże się z kosztem 59 900 euro.

„To na polskie warunki poważna kwota, ale należy ją traktować jako dobrą i pewną inwestycję. Zwrot zainwestowanych środków może nastąpić już po roku pracy w charakterze pierwszego oficera. A dzięki doskonałym możliwościom rozwoju zawodowego w Ryanair, już po 3-4 latach pierwszy oficer może awansować na pozycję kapitana i zarabiać aż 110 000 euro rocznie. Obecne zapotrzebowanie na nowych pilotów i najwyższa jakość naszego szkolenia to dowody na to, że kurs według Programu Mentorskiego Ryanair jest doskonałym wyborem ścieżki edukacji” – powiedział Walas.

Flota Buzz liczy obecnie 56 samolotów – 46 Boeing 737-800 oraz 10 Boeing 737-8200 – i wzrośnie do 60 samolotów w sezonie letnim 2022.

Do 2026 roku Ryanair planuje przewozić 225 mln pasażerów rocznie, czyli aż o 50% więcej niż w roku 2019. W ciągu najbliższych 2 lat do linii ma trafić 210 nowych maszyn Boeing, które pozwolą rozwinąć kolejne połączenia w Europie.

Ryanair to niskokosztowy przewoźnik lotniczy, który operuje z ok. 200 lotnisk w ponad 30 krajach.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top