Inwestycje

Stalowa Wola: jest przetarg na budowę Aquaparku [zobacz animację]

aquapark stalowa wola przetarg

Stalowa Wola/Aquapark. Prezydent Stalowej Woli poinformował dzisiaj o ogłoszeniu przetargu na budowę Aquaparku.

Inwestycja warta ponad 100 milionów złotych realizowana będzie dla mieszkańcach miasta i całego regionu.

Do 12 września 2024 roku Stalowa Wola oczekuje na zgłoszenia od wykonawców zainteresowanych budową nowoczesnego Aquaparku.

Ogłoszenie o zamówieniu pn. „Rozbudowa i przebudowa pływalni krytej oraz pływalni odkrytej wraz z zagospodarowaniem terenu obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli” zostało wysłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej dnia 9 lipca 2024 roku.

Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę istniejącej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, przekształcając ją w park wodny z dodatkowymi funkcjami sportowo-rekreacyjnymi, takimi jak saunarium, tuba do nurkowania oraz zespół basenów zewnętrznych i zjeżdżalni wodnych.

W projekcie uwzględniono także budowę budynków technicznych i zaplecza szatniowo-sanitarnego.

Dodatkowo, planowane są wodny plac zabaw, plac zabaw dla dzieci, wielotorowa zjeżdżalnia zewnętrzna, budowa nowych zjazdów i likwidacja starych, modernizacja parkingów, budowa dróg pożarowych, chodników, ścieżek rowerowych oraz wyposażenie terenu w elementy małej architektury.

Projekt obejmuje również rozbiórkę części istniejących obiektów oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego kompleksu.

W pierwszym etapie realizacji Stalowa Wola otrzymała 30 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Aquapark w Stalowej Woli ma powstać na terenach przyległych do obecnych obiektów basenowych przy ulicy Hutniczej w przeciągu paru lat.

Inwestycja ma się samofinansować, nie obciążając budżetu miasta

Od 11 lipca 2024 ogłoszenie będzie aktywne pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a746b05b-ffe8-4f6b-863f-2aed2ff1f0bb

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top