Inwestycje

Tarnobrzeg inwestuje w OZE. Powstanie ponad 670 instalacji fotowoltaicznych

tarnobrzeg fotowoltaika oze
fot. UM Tarnobrzeg

Tarnobrzeg. Ponad 670 instalacji fotowoltaicznych o mocy do 3 kW zostanie zamontowanych na terenie Tarnobrzega, na domach mieszkańców miasta.

Koszt inwestycji, która w większości została dofinansowana z budżetu UE, to niemal 10,5 mln zł.

W środę prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą FlexiPower Group.

Jak powiedział w trakcie uroczystości Bożek, w efekcie zadania 673 gospodarstw domowych, domów jednorodzinnych na terenie Tarnobrzega, pozyska instalację fotowoltaiczną.

„W obecnym, dosyć trudnym czasie, przy zmieniających się cenach energii elektrycznej, zainteresowanie projektem było bardzo duże. Nie bez znaczenia był fakt, że zadanie to finansowane jest w większości ze środków zewnętrznych. Mieszkańcy ponoszą więc stosunkowo niewielki koszt instalacji, a oszczędności wynikające z fotowoltaiki w domowych budżetach pojawią się dosyć szybko” – dodał prezydent Tarnobrzega.

Bożek zapowiedział, że samorząd będzie ubiegł się o dofinansowanie kolejnych projektów, które zakładać będą rozwój instalacji OZE.

Jak zaznaczył prezes firmy, która wykona instalacje fotowoltaiczne Michał Post, umowa z samorządem Tarnobrzega to jedna z najważniejszych jaką spółka będzie realizować.

„Jesteśmy firmą z blisko 15-letnim doświadczeniem w branży OZE, jedną z najstarszych zajmujących się instalacją fotowoltaiki w Polsce. Liczymy, że uda się bez przeszkód, szybko to zadanie zrealizować” – zadeklarował Post.

Instalacje wykonane zostaną na obiektach stanowiących własność mieszkańców Tarnobrzega. Wytworzona energia elektryczna będzie wykorzystywana wyłącznie na potrzeby gospodarstw domowych.

Projekt pn. „Rozwój instalacji OZE w podsektorze budownictwa mieszkaniowego indywidualnego na terenie miasta Tarnobrzega” został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to niemal 10,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to ponad 8 mln zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top