Inwestycje

Aquapark w Stalowej Woli: jest umowa na zaprojektowanie nowego kompleksu basenowego

stalowa wola aquapark basen
fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola. Dzisiaj dokonał się kolejny krok do powstania Aquaparku w Stalowej Woli.

Prezydent Miasta podpisał umowę z TKholding na zaprojektowanie nowego kompleksu basenowego (z przebudową istniejącego obecnie kompleksu MOSiR w naszym mieście).

Stalowa Wola będzie miała najnowocześniejszy w Polsce a nawet w Europie Aquapark. Inwestycja warta ponad 100 milionów złotych realizowana będzie dla mieszkańcach miasta i całego regionu. W obiekcie, który będzie nowej jakości strefą sportowo-rekreacyjną znajdą się także: sztuczna fala, strefa SPA, ogród zimowy, wielotorowe zjeżdżalnie oraz zielone tarasy na dachu.

Konsekwentnie prowadzimy to, co zostało przyrzeczone mieszkańcom, a więc modernizacja basenu. Złożyliśmy zobowiązanie, że w tej kadencji rozpoczniemy prace nad pełną modernizacją basenu, aby w nowym Aquaparku znalazło się miejsce dla dzieci, dla rodzin, dla osób, które chciałyby ciekawie i relaksująco spędzić czas w basenie – powiedział Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Architekci tak mówią o projekcie w Stalowej Woli: „Koncepcja zakłada modernizację istniejącego budynku oraz basenów zewnętrznych, a także dodanie wielu nowych funkcji, aby maksymalnie uatrakcyjnić korzystanie z obiektu. Kluczowym założeniem dla projektu jest uwzględnienie i poszanowanie istniejącego otoczenia, którego charakterystycznymi cechami są: forma trybun hali sportowej, zastosowane materiały oraz otaczająca roślinność. Nowa architektura staje się mostem między istniejącą kubaturą a terenami od strony wschodniej, na której zlokalizowane zostaną dodatkowe funkcje”.

Firma TKholding zaprojektowała już wiele Aquaparków w Polsce i Europie. Ich dziełami są między innymi: Wodny Park Tychy, Fabryka Wody – Nowa Gontynka, Aquadrom w Rudzie Śląskiej czy Aquaparki w Homburgu, Dorsten i Schramberg-Sulgen, (Niemcy).

Zagospodarowanie terenu dla nowego kompleksu sportowego nastawione jest na częściowe otwarcie się na otoczenie. Motywem przewodnim kształtowania urbanistyki jest podzielenie terenu na strefę ogólnodostępną oraz przeznaczoną dla klientów ośrodka rekreacyjnego. W obrębie projektowanej działki wyznaczono “obwodnicę” wśród drzew dla ruchu pieszo-rowerowego, łącząca dwa skrajne fragmenty terenu z istniejącymi ciągami komunikacyjnymi wokół. Założeniem projektowym jest wyprowadzenie rekreacyjnego charakteru obiektu na zewnątrz – działkę wzbogacono o dodatkowe funkcje, takie jak elementy grywalizacji w postaci gry miejskiej, strefę sportu, baseny rekreacyjne zewnętrzne, strefę imprez zewnętrznych – dodają architekci.

Aquapark w Stalowej Woli będzie całoroczny, z możliwością rozbudowy, atrakcyjny dla dzieci, dorosłych i seniorów.

stalowa wola aquapark basen

Wizualizacja TKHolding

stalowa wola aquapark basen

Wizualizacja TKHolding

Baseny w części rekreacyjnej dostosowane będą do potrzeb osób starszych, strefa SPA będzie realizowana w najwyższym na świecie standardzie. Projektanci postawią w pierwszym rzędzie na komfort użytkowników oraz ekonomiczne rozwiązaniami techniczne.

Aquapark w Stalowej Woli powstanie w przeciągu 4 lat będzie samofinansował się w swoim codziennym funkcjonowaniu nie obciążając budżetu miasta.

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top