Inwestycje

BSH wybuduje nową siedzibę w Rzeszowie. Będzie praca dla 100 osób

bsh rzeszów praca

Rzeszów/Praca. BSH zawarło ze Strabagiem umowę dotyczącą budowy nowej siedziby dla Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.

W budynku o powierzchni ponad 2 tys. m2 będzie pracowało ok. 100 osób. Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł.

„Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD. Misją naszej firmy jest poprawianie jakości życia w domach milionów ludzi na całym świecie, a Rzeszów ma w jej realizacji coraz większy udział” – powiedział dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie Richard Dalacker, cytowany w komunikacie.

W nowym dwupiętrowym budynku znajdą się pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe, podano także.

Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł. Część budowlana zostanie zrealizowana przez Strabag. Przenosiny R&D do nowego budynku są zaplanowane na 2025 r.

BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata oraz z Polski.

W rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele urządzeń wprowadzane następie do produkcji. Firma poszukuje właśnie inżynierów i stażystów, podano w materiale.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau.

BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim małe AGD.

BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. (ISBnews)

bsh rzeszów praca bsh rzeszów praca bsh rzeszów praca

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top