Inwestycje

Budowa miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona

rck rzeszów
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów/RCK. Budimex zakończył budowę parkingu podziemnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Nowoczesny hub komunikacyjny będzie integrować miejski transport autobusowy i kolejowy z samochodowym.

Wartość realizacji wykonanej w formule „Projektuj i Buduj” to blisko 66 mln zł brutto.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to jedna z największych inwestycji w stolicy woj. podkarpackiego.

W ramach zawartej w 2021 r. umowy, Budimex wykonał m.in. jednokondygnacyjny garaż podziemny o powierzchni blisko 4 tys. m2 i kubaturze 19 tys. m3.

Obiekt typu Kiss&Ride to 110 miejsc parkingowych, z czego 15 zostało przeznaczonych dla taksówek. Garaż, posiadający wiatę rowerową, został połączony z pobliskim dworcem kolejowym tworząc nowoczesny i bezpieczny dla przemieszczających się podróżnych hub komunikacyjny.

Podziemny parking jest monitorowany, będzie czynny przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Pierwsze 15 minut jest bezpłatne, za kolejne trzeba zapłacić 2 zł, a od 31 minuty do 60 minut – 4 zł. Druga godzina postoju kosztuje 7 zł, trzecia godzina – 8 zł.

Od czwartej do szóstej godziny opłata wynosi 18 zł, od siódmej do dwunastej – 36 zł, od trzynastej do dwudziestej czwartej – 60 zł. Za każdą kolejną rozpoczętą dobę – 95 zł. Po przekroczeniu 14 doby zarządca parkingu powiadomi straż miejską. Opłaty będą pobierane od 1 kwietnia.

Obiekt wyposażony jest w wychodzące na ulicę jednokierunkowe rampy przeznaczone dla pojazdów, zaś dla ruchu pieszego wybudowano trzy klatki schodowe oraz windy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Na dachu parkingu zlokalizowano instalację fotowoltaiczną w postaci 192 bezramkowych modułów fotowoltaicznych o mocy 50 kWp.

Zakres prac generalnego wykonawcy objął także przebudowę pieszych oraz drogowych ciągów komunikacyjnych (w tym ronda), przystanków oraz wiat autobusowych oraz elementów związanych z budową Inteligentnego Systemu Monitoringu Wizyjnego i Systemu Parkingowego.

Przeprowadzono także prace modernizacyjne Dworca Głównego, w tym zmianę funkcji niektórych pomieszczeń budynku, oraz remontowe, a także konstrukcyjne wewnątrz budynku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top