Biznes

Carpathian Startup Fest 2023 rozpoczęty. To już 3. edycja. Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł

csf carpathian startup fest 2023
fot. A. Magda

Carpathian Startup Fest 2023/CSF. W podrzeszowskiej Jasionce w G2A Arena rozpoczęła się kolejna, trzecia już edycja Carpathian Startup Fest.

To spotkanie startupów czyli młodych, startujących w biznesie firm z potencjalnymi inwestorami. 

Wydarzenie potrwa dwa dni (15-16 czerwca) i będzie również obfitowało w merytoryczne wystąpienia, prelekcje, debaty i panele dyskusyjne. 

Głównym punktem będzie konkurs rozgrywający się w trzech kategoriach z łączną pulą nagród – 100 tys. złotych. W trzeciej edycji CSF23 bierze udział kilkaset startupów oraz czołowe fundusze inwestycyjne z kraju.

Spotkanie otworzył prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Mariusz Bednarz, który mówił, że tegoroczna edycja Carpathian Startup Fest to nie tylko konkursowe zmagania startupów czy biznesowe rozmowy, ale także ciekawe prelekcje, wykłady i debaty:

Chcemy pokazać, że startupy to ta część rzeczywistości gospodarczej, która może nam zapewnić budowanie konkurencyjnej gospodarki. I śmiało mogę powiedzieć, że na startupowej mapie kraju Rzeszów, z roku na rok, widoczny jest coraz bardziej – mówił Mariusz Bednarz.

W uroczystym otwarciu CSF23 uczestniczył marszałek Władysław Ortyl, który podkreślał, że cieszy się, iż w stolicy województwa podkarpackiego ma miejsce już trzecia edycja tej imprezy, gdyż ma ono olbrzymi potencjał innowacyjny, a na tym zależy Podkarpaciu:

To jest wydarzenie, które stwarza warunki do wymiany doświadczeń, do wymiany myśli. Realizuje nasze założenia, które są zapisane w Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego, w naszej Podkarpackiej Strategii Innowacji. CSF wpisuje się też w nasze inteligentne specjalizacje – mówił Władysław Ortyl.

carpathian startup fest 2023 csf

fot. Anna Magda

W wydarzeniu online uczestniczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która życzyła powodzenia wszystkim startupom biorącym udział w konkursowych zmaganiach i rozmowach z inwestorami. Wiceminister zapewniła również o wsparciu ministerstwa dla startupów:

Chciałam zadeklarować otwartość na współpracę, na wspieranie waszych inicjatyw. Inicjatyw, które poprawiają funkcjonowanie podkarpackiego ekosystemu przedsiębiorczości. Zachęcam państwa do tego, aby aktywnie korzystać ze środków europejskich, które już zostały uruchomione w nowej perspektywie – mówiła wiceminister.

Carpathian Startup Fest 2023, podobnie jak poprzednie dwie edycje festiwalu to przede wszystkim arena spotkań dla startupów i przedsiębiorców. Jest to wydarzenie poświęcone przedsiębiorczości i technologii, które gromadzi startupy, inwestorów, korporacje oraz media.

Ważnym elementem każdej edycji wydarzenia jest konkurs rozgrywający się w trzech kategoriach:

  • Idea Challange (najlepszy pomysł) – dla osób, które mają ciekawe pomysły na startup i chciałyby uzyskać wsparcie na bardzo wczesnym etapie,
  • Startup – dla projektów, które są w fazie inkubacji, tworzenia MVP (minimalnej wersji produktu) lub pierwszej sprzedaży, a ich przychody projektowe nie przekroczyły jeszcze 200 tys. zł,
  • Scaleup– dla projektów zgłaszanych przez przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż produktów lub usług, których przychody projektowe przekroczyły 200 tys. zł.

Carpathian Startup Fest 2023: nagrody

Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł. Najwyższe nagrody przewidziano w kategorii Startup, w której można wygrać 40 tys. zł za pierwsze miejsce, 20 tys. zł za drugie miejsce i 10 tys. zł za miejsce trzecie. W dwóch pozostałych kategoriach wysokość nagród wynosi odpowiednio: 7 tys. zł, 5 tys. zł i 3 tys. zł. Ponadto, jeden z laureatów tegorocznej edycji otrzyma możliwość uczestnictwa w programie akceleracyjnym VII edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Najwięcej zgłoszeń na konkurs, bo 180, nadesłały startupy. Wpłynęły również 84 pomysły biznesowe oraz 28 propozycji od scaleupów. Razem aż 292 aplikacje z: Polski, Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Słowenii, Chorwacji, Irlandii, a także ze Stanów Zjednoczonych. Najlepsze pomysły i startupy, które zostały już wybrane przez jurorów, zaprezentują się na Demo Day Stage w G2A Arena. Ci, którym nie udało się wejść do finału, przez dwa dni festiwalu, będą mogli się zaprezentować podczas zaplanowanych wydarzeń i spotkań z inwestorami.

CSF23 to również dwa dni eksperckich wystąpień i paneli dyskusyjnych czołowych reprezentantów ekosystemu startupowego i środowiska biznesowego. 

W wydarzeniu wezmą m.in. udział: Jarosław Królewski – CEO Synersie, January Ciszewski – Prezes Zarządu JR Holding ASI S.A., Jan Sikora – CEO Plente, Paweł Maj –Partner, Warsaw Equity Group, Róża Szafranek Founder & CEO HR Hints, czy też Tomasz Swieboda – Partner Inovo

Tegoroczny program CSF23 obejmuje następujące aktywności i wydarzenia, wśród których znajdą się między innymi:

DemoDayStage(Sala kongresowa) – to scena główna, na której zaprezentują się prelegenci, paneliści oraz najlepsze pomysły biznesowe, startupy i scaleupy

Reverse Pitch – nowy element CSF. To formuła, w której przedstawiciele funduszy zaprezentują swoje organizacje przed startupowym gremium. Będzie to okazja, aby „odbić piłkę” i skierować serię pytań w stronę funduszy.

ComunityStage– scena na której w wystąpieniach i panelach dyskusyjnych wystąpią kreatorzy polskiej sceny startupowej.

Open Mic Pitch – strefa, w której te startupy, które nie dostały się do finału CSF23, będą miały szansę opowiedzieć o swoich pomysłach społeczności CSF23 – inwestorom, ekspertom oraz mentorom i otrzymać od nich konstruktywny feedback.

Będzie również możliwość spotkań z najlepszymi mówcamidyrektorami biznesowymi oraz innymi uczestnikami. Zaplanowana jest także strefa networkingowa, a w niej sześć największych funduszy inwestycyjnych, których przedstawiciele będą mieli możliwość zaproszenia uczestników CSF23 na osobiste spotkania. Będą także bezpłatne warsztatystrefa wystawiennicza i Meetup Party – połączenie koncertu, ciekawych rozmów oraz mistrzowskiej kuchni. 

Organizatorami wydarzenia są: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis oraz partnerzy. Partnerem Strategicznym po raz trzeci jest Województwo Podkarpackie.

W wydarzeniu weźmie udział około 30 funduszy inwestycyjnych i podmiotów gotowych zainwestować kapitał w obiecujące przedsięwzięcia biznesowe. Do współpracy zostali również zaproszeni przedsiębiorcy i osoby z regionu, które szukają ciekawych okazji inwestycyjnych.

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top