News

Czy lotnisko w Turbi koło Stalowej Woli będzie rozbudowane?

lotnisko turbia stalowa wola rozbudowa modernizacja

W Stalowej Woli odbyła się kolejna runda konsultacji w sprawie Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego.

O jego uwarunkowaniach, problemach i wariantach mówił profesor Tadeusz Komornicki kierownik Zakładu Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Naukowiec zwrócił uwagę, że w nowej perspektywie finansowej, oprócz dalszego rozwoju infrastruktury transportowej, dużą rolę odgrywać będą czynniki ekologiczne.

Samorządowcy uczestniczący w dyskusji oczekiwali przyspieszenia prac związanych z realizacją tras szybkiego ruchu – S9, S19 oraz S74.

Prezydent Tarnobrzega stwierdził, że liczy także na rozwiązania w zakresie tzw. elektromobilności. One ułatwiałyby dostęp mieszkańców do np. przystanków autobusowych lub kolejowych.

Natomiast prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny optował również za rozwojem sieci kolejowej. Ta propozycja związana była z rozwojem Strategicznego Parku Inwestycyjnego.

Ponadto lotnisko w Turbi powinno być zmodernizowane i rozbudowane – na taką potrzebę wskazywał prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Planuje się, że powstanie tam asfaltowy pas startowy o długości co najmniej jednego tysiąca 350 metrów z pełną infrastrukturą. Lotnisko to pełniłoby funkcję małego cargo i biznesową.

O tym temacie pisaliśmy jakiś czas temu tutaj –> W Turbi w powiecie stalowowolskim ma powstać strefa gospodarcza

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top