Poradnik

Czy wiesz, czym zajmowała się polska królowa kryminałów zanim na dobre wybrała karierę pisarską?

katarzyna bonda książki gdzie kupić sklep

Literatura kryminalna cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Uwielbiamy ją za dreszczyk emocji, trzymającą w napięciu fabułę, szereg tajemnic oraz zaskakujące zwroty akcji. Jedną z najpopularniejszych pisarek tworzących w tym gatunku jest Katarzyna Bonda. Czy wiesz, która z jej książek posłużyła do napisania scenariusza serialu? Między innymi tego dowiesz się z naszego tekstu.

Od dziennikarki do pisarki

Katarzyna Bonda przyszła na świat w Białymstoku i zanim na dobre zajęła się karierą pisarską pracowała przez wiele lat jako dziennikarka. Związana była między innymi z takimi popularnymi tytułami jak „Newsweek”, „Wprost” czy „Super Express”. Na rynku literackim zadebiutowała w 2007 roku powieścią „Sprawa Niny Frank”. Książka ta uznawana jest za pierwszą na rodzimym rynku wydawniczym powieścią kryminalną, której głównym bohaterem jest tzw. profiler – psycholog zajmujący się wykonywaniem portretów psychologicznych przestępców. Debiut Katarzyny Bondy został ciepło przyjęty zarówno przez czytelników, jak i krytyków, a sama powieść otworzyła cykl książek o Hubercie Meyerze. Ostatni do tej pory tom z serii ukazał się pod koniec 2021 roku i nosi tytuł „Balwierz”.

Tetralogia o perypetiach Saszy Załuskiej

Poza słynną serią o Hubercie Meyerze, którą pokochały rzesze czytelników, Bonda ma w swoim dorobku również inny popularny cykl. W 2014 roku ukazał się pierwszy tom z serii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” zatytułowany „Pochłaniacz”. Tym razem główną bohaterką serii jest kobieta – Sasza Załuska. Czytelnik wraz z Saszą uczestniczy w rozwiązywaniu fascynujących i tajemniczych zagadek kryminalnych. Kolejne książki obejmujące tę serię to „Okularnik”, „Lampiony” oraz „Czerwony Pająk”. Na podstawie „Lampionów” nakręcono polski serial kryminalny, który emitowany był na jednym z kanałów telewizyjnych w 2021 r. W rolę Saszy Załuskiej wcieliła się Magdalena Boczarska.

Gdzie kupić książki Katarzyny Bondy?

Książki polskiej królowej kryminału dostępne są zarówno w tradycyjnych księgarniach stacjonarnych jak również w internetowych sklepach z książkami. W księgarni internetowej matfel.pl dostępne są powieści tej poczytnej autorki zarówno w wersji klasycznej – https://matfel.pl/tra-pol-198293-Katarzyna-Bonda.html , jak również w formie audiobooka czy ebooka. Znajdziemy tam zarówno powieści z cyklu o Hubercie Meyerze oraz Saszy Załuskiej, a także inne, mniej znane książki tej poczytnej autorki. Ciekawostką może być fakt, że spod pióra Bondy wyszła również interesująca książka dotycząca kreatywnego pisania, która również dostępna jest w ofercie księgarni matfel.pl.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top