Biznes

Dezamet realizuje zamówienia dla MON i zwiększa zatrudnienie

dezamet praca wynagrodzenie zarobki hsw krab

Kończy się dostawa tegorocznej partii amunicji artyleryjskiej, którą dla Polskich Sił Zbrojnych produkują Zakłady Metalowe Dezamet w Nowej Dębie.

To część największego w historii tej firmy kontraktu o wartości ponad 420 mln zł. Całe zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) obejmuje 24 tysiące pocisków odłamkowo-burzących.

Jego realizacja jest na półmetku i zakończy się w 2022 roku.

155 milimetrowa amunicja z Nowej Dęby jest przeznaczona do haubicy KRAB produkowanej w Hucie Stalowa Wola. Obydwa te zakłady w północnej części Podkarpacia działają w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej i wyposażają naszą armię w najnowocześniejszy sprzęt wojskowy.

Szeroki asortyment produkowanej przez Dezamet amunicji, m.in.artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej oraz intratne zamówienia przekładają się na rozbudowę i unowocześnianie zakładu.

Ostatnie inwestycje, głównie w park maszynowy i nowe magazyny do składowania dużego kalibru pocisków, sięgnęły 50 mln złotych. Firma zapowiada dalszą rozbudowę swojego zaplecza i sukcesywnie zwiększa zatrudnienie.

Aktualnie w Dezamecie pracuje 665 osób, a średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi tam 5.800 zł. brutto.

Dobra sytuacja ekonomiczna zakładu wpływa również na rozwój gospodarczy firm z całego Podkarpacia kooperujących z Dezametem.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top