Inwestycje

Duda i Morawiecki: Wielkie inwestycje są niezbędne w czasie recesji dla utrzymania miejsc pracy

duda morawiecki miejsca pracy cpk przekop mierzei wiślanej
Fot. KPRM

Wielkie inwestycje – takie jak Centralny Port Komunikacyjny (CPK) czy budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną – będą kontynuowane w obecnej sytuacji gospodarczej, związanej z pandemią koronawirusa, ponieważ są niezbędne dla utrzymania miejsc pracy, zadeklarowali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

„Co [w sytuacji pandemii] z wielkimi planami? Jak kanał przez Mierzeję Wiślaną, jak Centralny Port Komunikacyjny? Powiedziałem mocno – te inwestycje muszą trwać, my je musimy realizować. Są wielkim kołem napędowym gospodarki” – powiedział Duda podczas konferencji „CPK. Od słów do czynów”.

Przypomniał, że realizacja CPK ma stworzyć ok. 150 tys. miejsc pracy i przyczynić się do budowy ok. 1 800 km linii kolejowych oraz 400 km nowych dróg.

„CPK jest wielką szansą. Czy jesteśmy w stanie jej podołać? Nie mam wątpliwości” – podkreślił prezydent i dodał, że jest przekonany, iż także w sytuacji pandemii koronawirusa Polacy są w stanie wykorzystać tę szansę.

„Rząd i prezydent mówią jednym głosem – wielkie inwestycje są potrzebne, by były miejsca pracy w przyszłości. CPK to nie tylko wielka szansa, to przede wszystkim program dla obywateli” – dodał premier.

Wejście w wielkie programy inwestycyjne pozwoli na obronę miejsc pracy, podkreślił Morawiecki.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top