Poradnik

Gdzie zorganizować konferencję lub szkolenie firmowe?

szkolenie konferencja gdzie firma

Jest wiele miejsc, w których możesz zorganizować konferencję lub szkolenie biznesowe. Jak w takim razie wybrać to, które będzie najlepsze? Sprawdź nasze wskazówki!

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencje?

Jeśli organizujesz biznes konferencje, do wyboru masz wiele miejsc w różnych zakątkach Polski. Jednak choć oferta jest bogata, to nie każde miejsce będzie tak samo dobre. Dlatego, zanim zorganizujesz konferencję, czy szkolenie dobrze przemyśl kilka kwestii.

Po pierwsze zastanów się nad lokalizacją sali konferencyjnej. W tym przypadku duże znaczenie ma to, czy planujesz jednodniowe, czy może kilkudniowe wydarzenie. Jeśli jest to pierwsza z wymienionych opcji, być może najlepszym wyborem będzie miejsce na konferencje niedaleko siedziby firmy? Dobrym rozwiązaniem jest także zarezerwowanie czegoś w centrum miasta. Dzięki temu wszyscy uczestnicy wydarzenia (nawet Ci, którzy nie posiadają samochodu) nie będą mieli problemu z dojazdem.

A jeśli organizujesz kilkudniowe biznes konferencje, przemyśl, czy nie lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i na chwilę uciec od miejskiego zgiełku. Coraz więcej dużych firm decyduje się na organizację biznesowych wydarzeń w hotelach położonych w pięknej okolicy. Przykładem jest hotel POZIOM 511 „przytulony” do urokliwej skały wapiennej, gdzie w pakiecie z pięknym widokiem łączą się najwyższe standardy w kwestii organizacji konferencji biznesowych.

Hotel POZIOM 511 zlokalizowany jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. To miejsce, którego chyba nikomu nie trzeba przestawiać. Zachwyca przepięknymi panoramami, urokliwymi dolinami, wzgórzami wapiennymi, a także licznymi zabytkami. Dlatego po skończonej konferencji, czy szkoleniu uczestnicy wydarzenia będą mieli sporo do zobaczenia. Organizacja konferencji w tym miejscu to dobre rozwiązanie dla firm m.in. z Krakowa (ze względu na dojazd), jak i dalszych okolic (dla osób z daleka będzie okazją do odkrycia nieznanych zakątków Polski).

Oczywiście, lokalizacja to nie wszystko. Wybierając salę konferencyjną, weź pod uwagę również jej wielkość oraz układ. Jeśli planujesz wydarzenie na wiele osób, czy takie, które wymaga większej przestrzeni, lepszym wyborem będzie duża sala. Zastanów się również nad układem, który będzie najbardziej odpowiedni. W hotelu POZIOM 511 oferujemy Ci sale o układzie podkowy, szkolnym lub teatralnym.

Kolejna kwestia to wyposażenie miejsca na konferencje. Absolutnym minimum jest dostęp do szybkiego internetu, rzutnik, dobre nagłośnienie oraz oświetlenie, a także flipchart. Dzięki dobrze wyposażonej sali nie musisz martwić się o transport własnego sprzętu (co jest nie tylko męczące, ale wiąże się również z ryzykiem jego uszkodzenia).

Ostatnią, ale nie mniej ważną sprawą jest wystrój wnętrza. Można powiedzieć, że nie ma on znaczenia. Jednak weź pod uwagę, że to, w jakim miejscu organizujesz konferencje, czy szkolenia jest wizytówką Twojej firmy.

Poza tym to, jak urządzone jest wnętrze, ma wpływ na jakość pracy. Dlatego przed wyborem sali, przyjrzyj się, czy jest w niej odpowiednio duży stół, wygodne krzesła, dużo gniazdek elektrycznych (żeby uczestnicy wydarzenia nie mieli problemu z ładowaniem laptopa, czy telefonu). Zwróć uwagę również na kolory. Efektywnej pracy sprzyjają uspokajające barwy, które nie rozpraszają uwagi.

Połączenie pracy z odpoczynkiem z dala od miasta jako przepis na sukces

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby zaprosić pracowników lub kontrahentów w zaciszne miejsce, z dala od wielkiego miasta. Świat biznesu jest dość stresujący (a długotrwały stres sprzyja chorobom serca, nerwicy i nie tylko). Dlatego każda okazja do połączenia pracy z relaksem jest cenna.

Aby uczestnicy organizowanego przez Ciebie wydarzenia mogli przez chwilę odpocząć, wybierz hotel w urokliwej okolicy. Jeśli masz taką okazję, udaj się w miejsce, gdzie jest zlokalizowany dany obiekt i oceń, jak się w nim czujesz (albo chociaż obejrzyj galerię zdjęć dostępną na stronie internetowej).

Poza tym zapoznaj się z listą atrakcji zapewnianych przez hotel. Niektóre z nich (takie jak hotel POZIOM 511) oferują specjalną strefę wellness. Co to oznacza? W tłumaczeniu na język polski „wellness” to „stan dobrego samopoczucia”. Krótko mówiąc, chodzi o zdrowy styl życia sprzyjający takiemu samopoczuciu.

W ofercie hotelu POZIOM 511 znajduje się strefa wellness, w skład której wchodzi:

  • sauna – pomagająca rozluźnić mięśnie, pozbyć się napięcia nerwowego i toksyn z organizmu.
  • Basen – wypełniony naturalną wodą źródlaną (z własnego ujęcia). Pływanie w basenie pomaga złagodzić bóle kręgosłupa (które niejednokrotnie towarzyszą przedsiębiorcom pracującym przed komputerem), a także ułatwia zasypianie.

Korzystanie z sauny, czy basenu to wspaniała forma relaksu po intensywnym dniu spędzonym w sali konferencyjnej. Uczestnicy organizowanego przez Ciebie wydarzenia z pewnością docenią atrakcje, które pomogą im zapomnieć o stresach dnia codziennego.

Nie tylko korzystanie z sauny, czy basenu jest ciekawą formą spędzania czasu wolnego i walki ze stresem. W ofercie hotelu POZIOM 511 znajdują się inne atrakcje. Wśród nich można wymienić coś dla lubiących adrenalinę, czyli off road lub wspinaczkę. Znajdzie się też coś dla osób, które wolą spędzać czas wolny w nieco spokojniejszy sposób – muzyczno-kulinarne wieczory pod skałą (czyli prawdziwa „uczta” nie tylko dla kubków smakowych).

Czy dodatkowe atrakcje są ważne? Wydawać by się mogło, że to jedynie dodatek, który uatrakcyjnia pobyt. Jednak, jeśli się nad tym zastanowić warto ich szukać również ze względu na to, że sprzyjają integracji, uczą pracy zespołowej i pomagają pozbyć się stresu (który ma negatywny wpływ na efektywność pracy).

Miejsce na konferencje powinno być dobrze przemyślane. Dobry wybór jest ważny dla Ciebie jako organizatora (ponieważ odpada stres związany z niezadowolonymi uczestnikami wydarzenia), jak i osób biorących udział w konferencji, czy szkoleniu. Dlatego, zanim dokonasz rezerwacji sali, przyjrzyj się dokładnie jej lokalizacji, wielkości, wyposażeniu, czy wystrojowi. Nie zapominaj też o dodatkowych atrakcjach, dzięki którym Twoje wydarzenie zostanie zapamiętane na dłużej!

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top