News

Kolejni oskarżeni w sprawie o wyłudzanie pieniędzy „metodą na wnuczka”

metoda na wnuczka wyłudzanie pieniędzy

Przemyśl/Metoda na wnuczka. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do sądu we Wrocławiu wnioski o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy kolejnych dwóch mężczyzn oskarżonych o wyłudzanie pieniędzy.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Obaj, zdaniem prokuratury, byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie całego kraju na tzw. metodę na wnuczka.

Oskarżeni przyznali się do winy. Uzgodniono z nimi kary więzienia w zawieszeniu oraz obowiązek naprawienia szkody.

Na osądzenie czeka jeszcze mężczyzna podejrzany o założenie grupy. Na wniosek przemyskiej prokuratury został zatrzymany w Wielkiej Brytanii i przekazany do kraju. Mężczyźnie zarzuca się m.in. prawie 260 wyłudzeń dokonanych metodą na wnuczka oraz pranie brudnych pieniędzy.

Śledztwo w tej sprawie trwało od 2017 roku – powiedziała Radiu Rzeszów rzeczniczka przemyskiej prokuratury okręgowej Marta Pętkowska.

Wyłudzone kwoty były różnej wysokości. Były niezwłocznie przekazywane za pośrednictwem Western Union do członków grupy przebywających w Wielkiej Brytanii, by w ten sposób ukryć, że pochodzą z przestępstwa.

Do tej pory zarzuty usłyszało 20 osób, wobec 18 skierowano do sądów akty oskarżenia. Większość z nich została prawomocnie skazana.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top