Poradnik

Kompleksowa ochrona podczas podróży: Jakie rozwiązania warto dokupić do podstawowego ubezpieczenia?

ubezpieczenie podróż turystyczne

Chociaż większość z nas planuje swoje wakacje i inne wyjazdy za granicę z dużą starannością, zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie niezgodnie z planem. Dlatego też często sięgamy po ubezpieczenia podróżne. Ich podstawowe warianty zapewniają ochronę finansową w przypadku takich sytuacji, jak utrata bagażu czy konieczność skorzystania z pomocy medycznej. Nie zawsze jednak zabezpieczają nas kompleksowo. Podpowiadamy, na jakie opcje dodatkowe do ubezpieczenia podróżnego warto zwrócić uwagę.

Dodatkowe ubezpieczenie bagażu

Każda osoba, która podróżuje z dużą ilością bagażu lub wartościowymi przedmiotami, powinna zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia zawartości walizek. Podstawowe polisy zazwyczaj obejmują jedynie utratę bagażu przez linie lotnicze lub oferują bardzo niskie sumy ubezpieczenia, co ostatecznie nie pozwala odzyskać pieniędzy np. za zniszczony aparat, laptop lub inne przewożone wyposażenie.

Dodatkowe ubezpieczenie bagażu zapewnia kompleksową ochronę wszystkich przewożonych wartościowych przedmiotów w wielu sytuacjach. Może obejmować straty związane z kradzieżą, zagubieniem lub uszkodzeniem bagażu, a także odszkodowanie za opóźnienie dostarczenia walizek na docelowe lotnisko. Takie rozwiązanie charakteryzują przede wszystkim wysokie sumy ubezpieczenia, szczególnie ważne w przypadku podróżowania z wartościowym sprzętem.

Ubezpieczenie Car Assistance

Jeśli planujemy ruszyć na urlop własnym samochodem, warto rozważyć dokupienie Car Assistance, czyli dodatkowego ubezpieczenia, które zapewni pomoc w przypadku awarii pojazdu. Podstawowe ubezpieczenia podróżne (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) zazwyczaj nie obejmują ryzyka związanego z dojazdem na miejsce wypoczynku na własną rękę, a przecież zepsute auto na trasie bywa źródłem wielu problemów i komplikacji.

Car assistance może obejmować różne rodzaje wsparcia i ochrony, takie jak pomoc drogowa w przypadku awarii, holowanie, wynajem samochodu zastępczego lub pokrycie kosztów naprawy. Niektóre ubezpieczenia dodatkowe obejmują także takie usługi, jak pomoc w przypadku zgubienia kluczy samochodowych, awarii akumulatora lub braku paliwa. Ubezpieczenie to może okazać się znakomitym wyborem, zwłaszcza jeśli podróż będzie przebiegać w nieznanych terenach lub na długim dystansie.

Ubezpieczenie multi-trip

Osoby, które planują w ciągu roku wiele podróży, mogą zastanowić się nad wyborem jednej polisy, obejmującej swoim zakresem ochrony wiele wyjazdów. Właśnie tak działa ubezpieczenie multi-trip. To nie do końca rozszerzenie podstawowego wariantu polisy, ale opcja zastępcza. Dzięki niemu za jedną składkę można podróżować niemal bez ograniczeń przez cały rok – zawsze z aktywną ochroną ubezpieczeniową. Taka polisa obejmuje zazwyczaj zwrot kosztów leczenia, transportu medycznego, NNW i utraty bagażu. W przypadku wielu wyjazdów w ciągu jednego roku często jest to korzystniejsze rozwiązanie, niż zakup za każdym razem osobnych ubezpieczeń podróżnych.

Materiał zewnętrzny
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top