Biznes

ML System zbuduje farmę fotowoltaiczną dla Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria

ml system farma fotowoltaiczna

ML System/farma fotowoltaiczna. ML System podpisał z firmą Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria umowę na dostawę i wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy do 3 MW.

Farma fotowoltaiczna zlokalizowana będzie na zwałowisku północnym kopalni Jaźwica, w Chęcinach.

Wartość kontraktu wyniesie od 13,5 mln zł brutto do 16,1 mln zł brutto – podała spółka w komunikacie prasowym.

Po odnawialne źródła energii sięgają dzisiaj podmioty z wielu branż, w tym sektor wydobywczy. Cieszy nas fakt, że w sposób czynny uczestniczymy w tej transformacji. Nasz segment fotowoltaiki klasycznej dla energetyki zawodowej i MŚP ma przed sobą doskonałe perspektywy. Uczestniczymy w kolejnych przetargach i postępowaniach konkursowych, liczymy na ich pozytywne zakończenie” – powiedział, cytowany w komunikacie, Dawid Cycoń, prezes ML System.

Według dyrektor rozwoju i marketingu w Industrii Magdaleny Szczukiewicz, inwestycja jest jednym ze znaczących kroków w procesie zielonej transformacji Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych, a wytworzona energia będzie wykorzystywana do zasilenia zakładów produkcyjnych, jak również do produkcji zielnego wodoru celem osiągnięcia niskoemisyjności.

Zarówno Industria, jak i ML System należą do Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich, którego zadaniem jest m.in. zbudowanie niezbędnej infrastruktury do produkcji wodoru na poziomie do 50 tys. ton rocznie do 2030 r.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. W 2021 r. miała 189 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(PAP Biznes)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top