Biznes

ML System zbuduje farmę fotowoltaiczną w kopalni Jaźwica (Chęciny)

ml system farma fotowoltaiczna kopalnia jaźwica

ML System zbuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 3 MW na zwałowisku północnym kopalni Jaźwica należącej do Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych, zlokalizowanej w Chęcinach.

– „Rewitalizacja terenów pogórniczych to strategiczna kwestia w kontekście budowania „zielonej gospodarki”. Jedną z możliwości w tym procesie jest budowa farm fotowoltaicznych na zwałowiskach, co dodatkowo wpisuje się w politykę wzmacniania niezależności energetycznej kraju. Uważamy, że trend ten będzie w kolejnych latach postępować. Ponadto, widzimy duży potencjał do wykorzystania na rekultywowanych terenach rozwijanej wewnątrz naszej firmy technologii magazynowanie energii elektrycznej z wykorzystaniem wodoru, co pozwoli na optymalne jej wykorzystanie w okresie braku nasłonecznienia.” – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Jak wskazuje spółka, wybór ML System do realizacji projektu farmy fotowoltaicznej w kopalni Jaźwica wpisuje się w strategię rozwoju firmy w segmencie fotowoltaiki klasycznej dla energetyki zawodowej i MŚP.

5 Lipca w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Korzecku, w Gminie Chęciny, odbyło się drugie spotkanie Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich.

ml system klaster wodorowy

fot. ML System

Podczas tego spotkania ML System dołączył do grona jego członków. Klaster ma dostarczyć nowoczesne technologie potrzebne do realizacji celu założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową INDUSTRIA – produkcję wodoru – paliwa przyszłości na poziomie 50 tys. ton rocznie do 2030 roku.

źródło: ML System

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top