News

Nadwiślański Fashion Week 2022. Zobacz program wydarzenia

nadwiślański fashion week 2022 nfw

Zbliża się jedno z największych wydarzeń modowych w tej części Polski – Nadwiślański Fashion Week 2022.

W dniach 5 – 7 sierpnia 2022 r. Fundacja Artystyczna GA MON przy wsparciu samorządów, przedsiębiorców, instytucji kultury oraz ludzi związanych z branżą modową i kulturą regionu, organizuje III Edycję Nadwiślańskiego Fashion Week. To święto mody i kultury, które zainicjowane zostało w ramach współpracy Czwórmiasta, łączącego Tarnobrzeg, Sandomierz, Stalową Wolę, Nisko oraz gminny ościenne.

Główną ideą wydarzenia jest promowanie lokalnej kultury ludowej, zakorzenionej w naszym regionie.

Ubiegłoroczne edycje pokazały, jak przy równoczesnym wsparciu wielu osób, organizacji oraz instytucji można budować wzajemną współpracę, której efektem jest tworzenie kolejnego symbolu marki województwa Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Program Nadwiślański Fashion Week 2022

4 sierpnia 2022 r. – Restauracja „Widnokrąg” w Sandomierzu

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ SUDOŁ

W restauracji Widnokrąg w Sandomierzu odbędzie się spotkanie z pochodzącą z Nowej Dęby, a obecnie mieszkającą w Warszawie – absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystką oraz autorką debiutanckiej powieści pt.: „Projekt”.

5 sierpnia 2022 r.  – Jezioro Tarnobrzeskie

 • POKAZ MODY: „TARNOBRZEG FASHION LAKE”

Prowadząca: Joanna Horodyńska

Pokaz odbędzie się w miejscu, w którym dawniej istniały wieś Machów i Kajmów, okolice te licznie zamieszkiwane były przez Lasowiaków. Podczas pokazu swoje kolekcje zaprezentuje 11 projektantów mody. Organizacja pokazu mody w miejscu bezpośrednio związanym z kulturą lasowiacką nada wydarzeniu niepowtarzalny klimat i będzie upamiętnieniem historii kulturowej naszych przodków oraz przyczyni się do promocji miasta i kultury na skalę ogólnopolską. Widowiskowy pokaz mody uświetni zaawansowana, innowacyjna technologia wizualizacji świetlnej. Celem zastosowania takiego rozwiązania jest stworzenie niepowtarzalnego klimatu, pobudzającego wyobraźnię mieszkańców oraz przybyłych na wydarzenie gości. Wydarzenie będzie manifestacją dumy i przywiązania do tradycji, przyczyni się do tworzenia aspiracyjnego obrazu marki województwa podkarpackiego, jako marki nowoczesnej, kreatywnej, wykorzystującej innowacyjne rozwiązania technologiczne. Podczas pokazu mody „Tarnobrzeg Fashion Lake”, na scenie zaprezentują się tancerki z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Gośćmi wydarzenia będą osoby obecne od I Edycji Nadwiślańskiego Fashion Week:

 • Jarosław Szado
 • Ewa Bardadin
 • Lidia Przybylska

oraz:

 • Iwona Jankowska
 • Tomasz Jacyków
 • Joanna i Jerzy Gaweł.

6 sierpnia 2022 r. – Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli

 • DEBATA: „MODNE PODKARPACIE: MODA I ARCHITEKTURA”

Prowadząca: Dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli: Aneta Garanty

Debata odbędzie się w nowo powstałym muzeum w Stalowej Woli. Dotyczyć będzie dwóch, kreatywnych dziedzin, jakimi są moda oraz architektura. To dziedziny, które wymagają niesamowitej precyzji oraz przede wszystkim niecodziennej inspiracji. Zaproszeni goście porozmawiają na temat wzajemnego przenikania się mody i architektury, wspólnych inspiracji, aktualnych trendów. W ramach debaty zostanie zrealizowana sesja zdjęciowa, której celem będzie połączenie mody inspirowanej kulturą regionu oraz dzieł architektury w stylu art déco. Nie mogłoby podczas debaty zabraknąć modowego akcentu, czyli  pokazu mody. Zobaczymy kolekcje Kovalowe, Ewy Zbaraszewskiej i Justyny Wesołowskiej.

W debacie wezmą udział:

 • Dr. Maria Molenda
 • Michał Zaczyński
 • Jarosław Szado
 • Anna Lebet – Minakowska

Podczas debaty zobaczymy prezentację przygotowaną przez pracownię multimedialną Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli –  fotografie, będące efektem sesji zdjęciowej zrealizowanej przez: AiR Lekka Fotografia Agnieszkę i Romana Śmiechowskich, Mariusza Dyszlewskiego oraz Anetę Opalińską.

Gośćmi specjalnymi debaty będą: Joanna Horodyńska oraz Tomasz Jacyków.

7 sierpnia 2022r. – Rynek Starego Miasta w Sandomierzu

 • POKAZ MODY: „SANDOMIERZ FASHION STREET”

Prowadzący: Joanna Horodyńska i Tomasz Ciachorowski

Pokaz mody odbędzie się w samym sercu sandomierskiej starówki, na tle jednego z głównych zabytków – Ratusza. Na wybiegu niebanalne kreacje zaprezentują zarówno doświadczeni, jak i początkujący polscy i zagraniczni projektanci mody. Pokaz będzie performansem powstałych w atelier awangardowych projektów, budzących zachwyt, fascynację i zaskoczenie, ale również bardziej stonowanych, tradycyjnych. Rynek Starego Miasta w Sandomierzu jest doskonałym miejscem, które  w sezonie turystycznym tętni życiem i przyciąga wielu turystów, co stwarza doskonałą okazję do promocji kultury regionu na szeroką skalę.

Podczas pokazu swoje kolekcje zaprezentuje 17 projektantów mody. Gośćmi specjalnymi będą osoby obecne od I Edycji SFS:

 • Jarosław Szado
 • Ewa Bardadin
 • Lidia Przybylska

oraz:

 • Iwona Jankowska
 • Tomasz Jacyków
 • Joanna i Jerzy Gaweł

Podczas pokazu mody „Sandomierz Fashion Street” na scenie zaprezentują się tancerki: Julia Gołębiowska oraz Weronika Maruszak.

W ramach tegorocznej, III Edycji Nadwiślańskiego Fashion Week, zorganizowane zostaną dwie wystawy obrazów:

 • 7 sierpnia 2022 r. – 6 września 2022r. – Zamek w Baranowie Sandomierskim

Wystawa obrazów Karoliny Hady-Surowiec, artystki pochodzącej z Rzeszowa, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Teledysk promujący Nadwiślański Fashion Week 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top