Inwestycje

Nowe przejście graniczne w Malhowicach ma być uruchomione do końca tego roku

malhowice nowe przejście graniczne ukraina
fot. Jerzy Żygadło/PUW w Rzeszowie

Malhowice/Przejście graniczne. Na nowym przejściu granicznym w Malhowicach-Niżankowicach rozpoczął się etap wyposażania w niezbędny sprzęt do uruchomienia odpraw.

Drogowe przejście graniczne w Malhowicach-Niżankowicach przeznaczone jest dla międzynarodowego ruchu osobowego i towarowego środkami transportu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton z wyłączeniem ruchu pieszego.

Na przejściu odbywać się będzie wspólna polsko-ukraińska kontrola graniczna.

Według szacunków, w ciągu doby będzie tu przejeżdżać 4,1 tysiąca samochodów osobowych i 100 autobusów (w sumie około 7 tys. osób).

Jeśli chodzi o infrastrukturę przejścia, to powstały: budynek odpraw autokarów, budynki kontroli szczegółowej (polski i ukraiński), budynek odpraw tax free, magazyn materiałów niebezpiecznych, posterunki kontroli na wjeździe do i wyjeździe z Polski, 10 pawilonów kontrolerskich, budynek Zakładu Obsługi Przejść Granicznych, toalety dla podróżnych na obu kierunkach oraz kojce dla psów.

W sumie to blisko 5 tys. m kw. powierzchni użytkowej budynków.

Oprócz tego dwie wiaty o łącznej powierzchni zadaszenia około 5,6 tys. m kw. Ponadto ponad 49 tys. m kw. powierzchni utwardzonych (dróg i chodników, itp.).

Obecnie rozpoczął się etap wyposażania w niezbędny sprzęt do uruchomienia odpraw, czyli m.in. w meble, sprzęt biurowy, komputery, czytnik paszportów oraz czytnik linii papilarnych.

Uruchomienie odpraw granicznych planowane jest do końca tego roku.

Budowa infrastruktury drogowego przejścia granicznego w Malhowicach, zgodnie z zawartą umową z firmą Strabag sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie to koszt 131.405.837,48 zł.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top