Inwestycje

Oranżeria w Muzeum Zespołu Pałacowo-Parkowym w Przeworsku będzie wyremontowana

przeworsk muzeum oranżeria
fot. Powiat Przeworski

Przeworsk/Oranżeria. W zabytkowym budynku Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo-Parkowego utworzone zostanie Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze „Oranżeria” z kawiarnią i ogródkiem letnim.

Dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo – Parkowego Łukasz Mróz podpisał z Markiem Kurpielem właścicielem Firmy Usługi Stolarsko – Budowlane Marek Kurpiel Tyniowice umowę na zadanie „Rewitalizacja oranżerii wraz z układem komunikacyjnym – nadanie nowej funkcji społeczno – kulturalnej z zachowaniem historycznego charakteru i wystroju budynku”.

Inwestycja na łączną kwotę 5 100 462 zł możliwa jest dzięki dofinansowaniu 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, które otrzymał Powiat Przeworski w ubiegłym roku.

W ramach inwestycji zostanie również przeprowadzona rewitalizacja parku w zakresie: wykonania nowych alejek spacerowych oraz dróg dojazdowych w technologii nawierzchni mineralnej z naturalnego kruszywa, montaż na terenie parku ławek, koszy na śmieci, tablicy informacyjnej oraz wykonanie nowej nawierzchni trawiastej.

źródło: Powiat Przeworski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top