Turystyka

OUR WAY – Zielone Szlaki czyli, Podkarpacie stawia na rowerową turystykę

szlak rowerowy podkarpacie our way greenways green velo

Podkarpacie stawia na rowerową turystykę, dlatego uczestniczy w projekcie OUR WAY – Zielone Szlaki. Ma on promować turystykę rowerową, zdrowy styl życia i wspierać rozwój lokalnych społeczności poprzez rozwój turystyki.

O wyzwaniach i planach dotyczących projektu rozmawiano podczas konferencji „Learning from Experience”.

Podczas spotkania zaprezentowany został m.in. plan działania, opracowany z udziałem członków Regionalnej Grupy Roboczej Interesariuszy projektu OUR WAY i zatwierdzony przez Instytucję Zarządzającą Programem Interreg Europe 2014-2020.

Mówiono również o efektach, jakie ma przynieść realizacja projektu OUR WAY na Podkarpaciu. Jednym z nich ma być utworzenie otwartej roboczej grupy, do której każdy przedsiębiorca, uczelnia, samorządowiec, osoba zainteresowana turystyką będzie mogła przystąpić. Grupa będzie pracować nad rozwiązaniami dotyczącymi turystyki rowerowej na Podkarpaciu, która wpisuje się w inteligentną specjalizację regionu „Jakość życia”.

Powstanie również koncepcja rozwoju zielonych szlaków greenways i  regionalnych tras rowerowych oraz Polityka Rowerowa Województwa Podkarpackiego, a  także dokumentacja techniczna i projektowa tras rowerowych w Bieszczadach z połączeniem ich ze szlakiem Green Velo.

Podkarpacie uczestniczy w projekcie od 2018 roku. Jego zakończenie jest planowane na listopad 2022 roku. Projekt jest współfinansowany z Programu Interreg Europe na lata 2014-2020.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top