Poradnik

PGG — co musisz wiedzieć?

pgg węgiel kupno sprzedaż sklep

PGG to skrót od nazwy spółki akcyjnej Polska Grupa Górnicza, która została powołana do życia w 2015 roku. Jest ona bezpośrednim następcą Polskiej Kompanii Węglowej. Podstawowym obszarem działalności firmy jest wydobycie i dystrybucja węgla kamiennego. Jest to aktualnie największe tego typu przedsiębiorstwo na terenie Unii Europejskiej. Jeśli interesuje Cię ta tematyka odwiedź portal energetyczny BiznesAlert.

Czym zajmuje się PGG?

Ze względu na rozbudowany obszar działalności spółki, składa się ona z wielu mniejszych podmiotów. Znajdują się wśród nich oddziały kopalniane ROW, Ruda, Piast-Ziemowit, Sośnica, Staszic-Wujek i Mysłowice-Wesoła. Zajmują się one przede wszystkim wydobyciem węgla. Oprócz tego do przedsiębiorstwa należą także specjalistyczne zakłady: Elektrociepłownie, Górniczych Robót Inwestycyjnych, Informatyki i Telekomunikacji oraz Remontowo-Produkcyjny. Ich zadaniem jest realizacja mniejszych celów, związanych z głównym obszarem działalności. Właścicielem spółki jest skarb państwa.

Węgiel wyprodukowany przez PGG możesz kupić, składając zamówienie na stronie internetowej. Możesz go odebrać prosto z kopalni albo zamówić dostawę pod wskazany adres. W sprzedaży znajdują się innowacyjne ekologiczne paliwa, a także klasyczne wyroby takie, jak kostka, orzech, groszek i miały. Planując proces ich produkcji przykłada się dużą wagę do tego, aby przy zachowaniu wysokiej wartości opałowej, zawartość zanieczyszczeń była jak najniższa. W tym celu prowadzone są liczne testy oraz dąży się do odpowiedniej optymalizacji technologii produkcji. Jeśli chcesz otrzymywać bieżące newsy na temat PGG – biznesalert.pl będzie doskonałym źródłem informacji.

Czym jest PGNiG?

Dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju równie duże znaczenie ma działalność PGNiG, czyli Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, które zajmuje się przede wszystkim produkcją oraz dystrybucją gazu ziemnego. Są to zarówno paliwa pochodzące ze złóż krajowych, jak i importowane. Za ich przesył odpowiada skomplikowana sieć dystrybucyjna. Odwiedzaj portale energetyczne takie, jak portal informacyjny BiznesAlert, aby dowiedzieć się więcej o polskim rynku energii.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top