News

Podkarpacka KAS rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem

kas hazard przestępcy nielegalny handel
fot. KAS

Funkcjonariusze KAS rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. Na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego zatrzymali 19 osób.

Poszczególne osoby odpowiedzialne były za logistykę, rozliczenia finansowe a także dostawę i serwis maszyn do gier. Funkcjonariusze przeszukali 28 lokali użytkowych i mieszkalnych, w tym pilnie strzeżony magazyn przeznaczony do składania i przechowywania nielegalnych automatów do gier.

Oprócz 70 nielegalnych automatów zabezpieczono także gotówkę w wysokości ponad 500 tysięcy zł, wysokiej klasy samochody osobowe o łącznej  wartości ok. 270 tysięcy złotych,  samochody dostawcze o wartości 85 tys. złotych,  telefony komórkowe, elektronikę stanowiącą części składowe automatów oraz zapiski z rozliczeń finansowych. – informuje Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wśród zatrzymanych jest 18 obywateli Polski i 1 ob. Ukrainy. Wobec 6 osób, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.  Zabezpieczono także nieruchomości o szacowanej wartości ok. 320 tysięcy zł.

Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy oraz wysokie kary grzywny. Postępowanie jest w toku i ma charakter rozwojowy.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top