Turystyka

Podkarpackie lotnisko odprawiło milionowego pasażera w 2023 roku. To rekord!

lotnisko rzeszów jasionka
fot. Filip Kłęk

Lotnisko Rzeszów-Jasionka odprawiło milionowego pasażera w 2023 roku.

Rekordowy „okrągły” wynik uroczyście świętowano w terminalu pasażerskim, a nie tylko dla pochodzącej z Horyńca Zdroju Iwony Kurpiewskiej, która z mężem Robertem i synkiem Leosiem przyleciała rejsem Rayanaira z Manchesteru, zaśpiewała Justyna Steczkowska, gwiazda estrady rodem z Podkarpacia.

To wydarzenie bez precedensu dla naszego lotniska, ale też jeden z głównych celów zarządu, na czele którego mam przyjemność być. Bardzo ciężko pracowaliśmy na ten cel, bez względu na okoliczności, jak pandemia czy wojna, konsekwentnie realizowaliśmy wcześniej przyjęty plan rozwoju spółki. Rozbudowaliśmy siatkę połączeń o oczekiwane kierunki, jak Rzym czy Mediolan, odbudowaliśmy ruch po pandemii połączeniami do Monachium czy Nowego Jorku i wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych pasażerów, którzy chcą latać na wakacje z naszego lotniska. Konsekwentnie rozwijaliśmy więc segment czarterowy, który w kilka lat urósł od poziomu 60 tysięcy do 230 tysięcy osób rocznie.Dzięki temu wchodzimy do ekstraklasy lotnisk regionalnych i będziemy już inaczej postrzegani przez naszych partnerów biznesowych. Na ten sukces złożyła się dobra, zespołowa praca. Potrafimy sprawnie połączyć realizację dużych operacji cargo z rozwojem w segmencie pasażerskim– mówił Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

O ciężkiej pracy zarządu oraz pracowników portu, zwłaszcza w ostatnim okresie, kiedy lotnisko łączy codzienne zadania z obszaru obsługi pasażerów z ruchem towarowym, który generowany jest przez wojnę w Ukrainie, mówił też marszałek województwa Władysław Ortyl.

Niewątpliwie jest to dzisiaj najważniejszy port w Europie Środkowo-Wschodniej, jedno z najbardziej znaczących lotnisk w Europie – opowiadał.

Władysław Ortyl podkreślał również, że port może się tak dobrze rozwijać dzięki zaangażowaniu samorządu województwa i dobrej współpracy z Polskimi Portami Lotniczymi, które są współwłaścicielem lotniska.

Milionowa pasażerka została obsypana nagrodami od lotniska (zestaw walizek, pobyt w saloniku VIP) oraz jego partnerów, m.in. zestawy upominków od firm Baltona i Lagardere, które zapewniają pasażerom odpoczynek w strefach komercyjnych lotniska, voucher od biura podróży Coral Travel na wczasy z Jasionki czy romantyczny weekend w Bieszczadach w hotelu Skalny SPA.

Zrobiło mi się gorąco, oblały mnie poty, ale pomyślałam „cuda się zdarzają”. Jestem oczarowana, niezwykle mile zaskoczona, ale latam z Jasionki od kilkunastu lat i super jest widzieć progres, jaki zrobiło lotnisko. Nie tylko patrząc na sam terminal i otoczenie, ale także na obsługę – opowiadała bez tremy Iwona Kurpiewska, którą przedstawiciele lotniska „wyliczyli” jako milionowego pasażera w tym roku.

Do tej pory najlepszy dla podrzeszowskiego lotniska był rok 2019 , gdy zostało odprawionych 772 tys. osób. Teraz wynik ten został pobity prawie o 30 procent, a rok przecież jeszcze się nie skończył.

W szczycie sezonu letniego kończącego się roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń i można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Były w tym nowości, jak Rzym (od WizzAir), Mediolan (LOT) czy czartery do Podgoricy, Kefalonii i Marsa Alam. Najwięcej pasażerówprzewiozły w tym 2023 roku Ryanair, PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. Z kolei najbardziej obleganymi kierunkami były Warszawa, Londyn i Antalyia, wciąż „stolica” kierunków czarterowych.

Niespodzianką wydarzenia był recital Justyny Steczkowskiej. Gwiazda dla milionowej pasażerki i przy jej udziale zagrała piosenkę „Za dużo wiesz”.

steczkowska justyna lotnisko rzeszów jasionka

fot. Filip Kłęk

justyna steczkowska lotnisko rzeszów jasionka

fot. Filip Kłęk

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top