News

Ponad 370 zabranych praw jazdy oraz 10 tys. nałożonych mandatów. To efekt działań policjantów z grupy SPEED

Ponad 370 zabranych praw jazdy oraz 10 tys. nałożonych mandatów. To efekt działań policjantów z grupy SPEED 1

Ponad 370 zabranych praw jazdy oraz 10 tys. nałożonych mandatów, to efekt półrocznego działania na Podkarpaciu policjantów z grupy SPEED. Funkcjonariusze zatrzymali również 635 dowodów rejestracyjnych.

Jak poinformowała PAP w piątek Ewelina Wrona z biura prasowego podkarpackiej policji, specjalna grupa policjantów, która działa w regionie od sześciu miesięcy skontrolowała w sumie niemal 13 tys. kierowców.

„Funkcjonariusze ujawnili 12,5 tys. wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Zatrzymali 371 praw jazdy, z czego 317 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h” – dodała.

Policjanci nałożyli również ponad 10 tys. mandatów, w tym ponad 7 tys. za przekroczenie prędkości. Jak zaznaczyła Wrona, funkcjonariusze skierowali też 174 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe. „Zatrzymali również w sumie 635 dowodów rejestracyjnych. Policjanci ujawnili także 82 przestępstwa popełnione w ruchu drogowym, m.in. kierowanie po alkoholu czy jazda bez uprawnień” – powiedziała.

Wrona przypomniała, że nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. „Wyniki pracy policjantów z podkarpackiej grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu. Na pobłażliwość funkcjonariuszy nie mogą liczyć kierowcy, których niebezpieczne zachowanie stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego” – stwierdziła.

(PAP)

autor: Wojciech Huk

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top