Inwestycje

Ponad 9 mln zł na prace remontowo-konserwatorskie przy obiektach zabytkowych

zabytki remont dotacja dofinansowanie 2022 podkarpackie lista
fot. PUW w Rzeszowie

Na prace remontowo-konserwatorskie przy obiektach zabytkowych w naszym województwie została przeznaczona kwota prawie 9,4 mln zł.

O szczegółach mówiły dziś na konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki wojewódzki konserwator zabytków Beata Kot.

Komisja, pod przewodnictwem podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, pozytywnie zaopiniowała 126 wniosków na zabytki nieruchome na kwotę 5 580 000,00 zł oraz 104 wnioski na zabytki ruchome na kwotę 3 812 000,00 zł.

Wśród dofinansowanych obiektów znalazły się te o wybitnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego Podkarpacia – o najstarszej proweniencji, szczególnie znaczące w zabytkowej przestrzeni miejskiej  i krajobrazie kulturowym regionu.

Przykładowe zadania to konserwacja  polichromii kościoła parafialnego w Gawłuszowicach, konserwacja i restauracja elewacji Kamienica Orsettich w Jarosławiu, konserwacja ołtarza bocznego  pw. św. Józefa w Klasztorze OO. Bernardynów w Leżajsku czy konserwacja polichromii w osiemnastowiecznym kościele OO. Franciszkanów w Przemyślu.

Lista dotacji dostępna na stronie Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z/s w Przemyślu (wuozprzemysl.pl).

źródło: PUW w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top