News

Posłowie PO z Podkarpacia ocenili zachowanie Grzegorza Brauna w Sejmie

grzegorz braun chanuka sejm gaśnica
fot. Justyna Piekło

Rzeszów. Skandaliczne i haniebne – tak posłowie Platformy Obywatelskiej z Podkarpacia ocenili wtorkowe zachowanie Grzegorza Brauna w Sejmie.

Poseł Konfederacji podczas uroczystości z okazji żydowskiego święta Chanuka, gaśnicą proszkową zgasił menorę.

Odnosząc się to tego incydentu, poseł Marek Rząsa, Krystyna Skowrońska i Joanna Frydrych przed rzeszowskim biurem Konfederacji, apelowali do mieszkańców Podkarpacia, by poddali refleksji opinię o Grzegorzu Braunie oraz pozostałych członkach Konfederacji.

Poseł Marek Rząsa powiedział, że „dla każdego narodu ich tradycje religijne są świętością”. Jego zdaniem Grzegorz Braun dopuścił się naruszenia tej świętości.

Zdaniem posłanki Joanny Frydrych wystąpienie posła Brauna na sejmowej mównicy było ksenofobiczne, rasistowskie i antysemickie. Jak dodała, powinny być wyciągnięte wobec niego konsekwencje.

Krystyna Skowrońska przypomniała mieszkańcom województwa podkarpackiego, że to nie pierwsze takie zachowanie posła Konfederacji. Wcześniej zakłócał między innymi posiedzenia Sejmiku Województwa. 

Na konferencji prasowej pojawili się Teresa Pracownik i Wiesław Walat, członkowie Klubu Konfederacja, którzy stanęli w obronie Grzegorza Brauna.

Wczoraj decyzją klubu Konfederacji został on zawieszony w prawach członka klubu, zakazano mu też wystąpień na mównicy w Sejmie.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top