Inwestycje

Powiat Jasielski podpisał porozumienie z GDDKiA w sprawie zjazdu z DK 73 w Ujeździe

ujazd obwodnica brzostek kołaczyce
fot. Powiat jasielski

Powiat Jasielski podpisał porozumienie z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Rzeszów.

Chodzi o porozumienie dotyczące współpracy przy przygotowaniu i realizacji połączenia drogowego obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73 z drogą powiatową nr 1313R w miejscowości Ujazd.

W ramach porozumienia GDDKiA przychyliła się do propozycji zmiany sposobu połączenia drogi powiatowej Nr 1313R z projektowaną obwodnicą, poprzez skrzyżowanie typu rondo, pod warunkiem realizacji przez powiat jasielski połączenia pomiędzy istniejącym już odcinkiem drogi powiatowej Nr 1313R a mającym powstać rondem.

Powiat Jasielski zobowiązał się do opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania wszelkich pozwoleń, pozytywnych opinii, wykupu gruntów oraz do budowy łącznika w ramach zadania pn.: „Budowa nowego obcinka drogi powiatowej łączącego projektowaną DK73 z droga powiatową Nr 1313R Jasło – Błażkowa – Jodłowa w miejscowości Ujazd”.

Nowopowstała droga będzie drogą klasy „Z”, co umożliwi dobry zjazd i wyjazd pojazdów o pełnym tonażu.

Dodatkowo, dzięki budowie i rozbudowie drogi powiatowej Nr 1313R, dojazd do strefy gamrackiej, zapewniającej wiele miejsc pracy, stanie się szybszy, krótszy i mniej uciążliwy dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top