Biznes

Przedsiębiorcy z Podkarpacia czekają na kolejną pomoc finansową

wsparcie dla firm pomoc kapitał obrotowy podkarpacie

Przedsiębiorcy z Podkarpacia czekają na kolejną pomoc finansową, która jest niezbędna dla utrzymania małych firm w dobie pandemii koronawirusa. Wielu z nich nie zdołało uzyskać wsparcia drogą poprzedniego naboru wniosków o dotacje do tak zwanego obrotu kapitału przedsiębiorstwa. Powodem było ograniczenie limitu czasowego przez elektroniczny system przyjęć.

Rzecznik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego poinformował, że przyznana na ten cel pula pieniędzy z Funduszy Unijnych została wyczerpana.

Tomasz Leyko dodał też, że starania o kolejną pomoc dla przedsiębiorców, również w imieniu Podkarpacia, podejmuje Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei dyrektor biura tego Związku Jakub Mielczarek zwraca uwagę, że problem niewystarczających środków na ratowanie firm, szczególnie tych małych, dotyka niemal wszystkich regionów Polski.

Dlatego jeszcze w tym tygodniu Związek Województw RP zwróci się do premiera rządu oraz Ministra Finansów (który jest również Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej) z prośbą, aby pozostałe z programów krajowych środki zostały przekazane na rzecz regionów dla małych przedsiębiorstw, które znacząco ucierpiały z powodu epidemii.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top