News

Przejście graniczne w Korczowej funkcjonuje już 25 lat

korczowa przejście graniczne

Korczowa/Przejście graniczne. W Korczowej odbyła się uroczystość 25-lecia funkcjonowania drogowego przejścia granicznego.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, byli funkcjonariusze oraz reprezentanci innych służb pracujących na przejściu.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, podczas uroczystości podkreśliła, że przejście w Korczowej jest jednym z najważniejszych na Podkarpaciu, ponieważ położone jest przy autostradzie A4, a po ukraińskiej stronie przy drodze szybkiego ruchu M9.

W ubiegłym roku drogowe przejście graniczne w Korczowej przekroczyło 2,8 mln osób oraz odprawiono tutaj 809 tys. środków transportu.

Jest to drugie po Medyce przejście w naszym województwie i trzecie w Polsce pod względem liczby osób pracujących na granicy. Dodatkowo jest jedynym przejściem na Podkarpaciu, na których prowadzi się kontrolę fitosanitarną i weterynaryjną.

Podsumowanie było okazją m.in. do zaprezentowania filmu o historii przejścia granicznego w Korczowej oraz wysłuchania prelekcji o granicach politycznych na Podkarpaciu w XX wieku Tomasza Berezy z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Rzeszowie.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top