Inwestycje

Rozstrzygnięto przetarg na budowę dróg Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola

stalowa wola strategiczny park przemysłowy drogi

Stalowa Wola/Strategiczny Park Inwestycyjny. Drogi SPI Euro-Park Stalowa Wola za 195,8 milionów złotych wchodzą w fazę realizacji.

10 lipca 2023 roku Miasto Stalowa Wola ogłosiło Wykonawcę projektu i budowy układu dróg gminnych, komunikujących istniejącą strefę przemysłową z terenami Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola.

Prace za kwotę 195 844 334,83 zł wykona Lider: PBI Infrastruktura S.A. (PBI Infrastruktura S.A.), Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik, pozostali Wykonawcy: PBI WMB Sp. z o.o., Błonie 8, 27-600 Sandomierz, Inżynieria Rzeszów S.A., Podkarpacka 59A, 35-082 Rzeszów.

Całość zadania obejmuje budowę nowych dróg na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego wraz z infrastrukturą podziemną, zbiornikiem retencyjnym i odwodnieniem blisko 1000 ha powierzchni. Do realizacji mamy ponad 9 km dróg. Pierwsza ulica, to ta biegnąca od ul. Tołwińskiego, od hali ARP wzdłuż działki inwestycyjnej Huty Stalowa Wola, biegnąc dalej wzdłuż SK Nexilis i prowadząc do terenu przy firmie Alutec. Tam też będzie zlokalizowany cały korytarz komunikacyjny strefy ekonomicznej – układ trzech rond. Kolejna droga, to ta prowadząca od firmy Alutec, przekrojem czterojezdniowym do nowo powstającej drogi wojewódzkiej, która połączy strefę przemysłową z drogą szybkiego ruchu S19. Ul. Przyszowska biegnąca od ronda przy kuźni aż do skrzyżowania z ul. Bojanowską będzie wykonana w przekroju cztero- i dwujezdniowym. Przystępujemy teraz do rzeczowej realizacji tego historycznie ważnego zadania. Harmonogram prac jest bardzo napięty, ale całkowicie spójny z innymi działaniami na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Zadanie podzielone jest na trzy etapy.

Etap I, to wykonanie robót budowlanych pn. „Budowa drogi nr 1 (od km 0+000 do km 2+716)”.

Etap II zawiera prace projektowe i roboty budowlane związane z zaprojektowaniem i budową dróg gminnych publicznych: rozbudowa ulicy Przyszowskiej – drogi gminnej nr G101072 R na długości ok. 2,647 km, budową skrzyżowań: z drogą 1, z drogami 4, 3 i 5 z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Bojanowską, droga 4, przebudowa linii 110kV. Zakres prac obejmuje w szczególności: opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich uzgodnień, decyzji i opinii oraz prawomocnego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, opracowanie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu, wybudowanie obiektu zgodnie z założeniami, programem funkcjonalno-użytkowym oraz projektem.

Przedmiotem etapu III są prace projektowe związane z zaprojektowaniem dróg gminnych publicznych: skrzyżowanie ul. Przyszowskiej z ul. Bojanowską (droga powiatowa nr 1027R), droga 1- odcinek od skrzyżowania z drogą 4 do skrzyżowania z ul. Przyszowską, droga 2 wraz z budową skrzyżowania z ul. Grabskiego, droga 3, droga 5 wraz z budową skrzyżowania z drogą 2, droga 6 wraz z budową skrzyżowania z ul. Mireckiego. Zakres prac obejmuje w szczególności: opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich uzgodnień, decyzji i opinii oraz prawomocnego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, opracowanie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu.

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top