Inwestycje

Ruszyła budowa nowego mostu przez San w powiecie niżańskim

bieliny kopki nowy most
fot. Ministerstwo Infrastruktury

Bieliny/Kopki/Nowy most. Ponad 43 mln zł ma kosztować budowa nowego mostu przez San między miejscowością Bieliny w gminie Ulanów a miejscowością Kopki w gminie Rudnik nad Sanem.

Przeprawa ma być gotowa w 2025 r. – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

W poniedziałek w miejscowości Bieliny zainaugurowano budowę nowego mostu.

Obecny na miejscu wiceminister infrastruktury Rafał Weber podkreślił, że inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

„Ta wyczekiwana od wielu lat przeprawa mostowa zbliży do siebie mieszkańców gmin Ulanów i Rudnik nad Sanem. Posłuży do codziennej komunikacji, ale też będzie wykorzystywana przez turystów, przyjeżdżających podziwiać piękno ulanowskiej ziemi i powiatu niżańskiego” – podkreślił.

Nowo powstający most będzie obiektem stalowym, trzyprzęsłowym, z żelbetową płytą pomostową oraz łukowym przęsłem nurtowym o długości 120 m i dwoma przęsłami skrajnymi, każdym po 35 m długości.

Wykonane zostaną dojazdy do obiektu i mury oporowe. W ramach zadania będzie również przebudowana droga gminna. Na całym odcinku inwestycji będzie wykonany ciąg pieszo-rowerowy, odseparowany od jezdni. Powstanie również oświetlone przejście dla pieszych.

Wykonawcą zadania jest firma Primost Południe Sp. z o.o. z Będzina.

Zgodnie z planem, most zostanie oddany do użytku w 2025 r.

Koszt całej inwestycji to ponad 43 mln zł. Ponad 29 mln zł stanowi dofinansowanie z RFRD.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top