News

Ryszard Terlecki: wariant wcześniejszych wyborów jest możliwy

ryszard terlecki wcześniejsze wybory parlamentarne
fot. archiwum

Wariant wcześniejszych wyborów jest możliwy – przyznał we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Dodał, że gdyby doszło do jakiegoś załamania spójności ZP, będzie stanowczo optował za tym, by na listach znaleźli się tylko przedstawiciele formacji PiS.

Terlecki w Radiu Plus, zapytany o zmiany w sądownictwie i ewentualny brak porozumienia w tej sprawie z Solidarną Polską powiedział, że nie wyobraża sobie, żeby mogło do niego nie dojść. „Ale gdyby tak się stało, to znaczy, że trzeba podjąć daleko idące decyzje, czyli że sojusz Zjednoczonej Prawicy zbliża się do jakiegoś przełomu” – powiedział.

Na pytanie, czy oznaczałoby to wybory parlamentarne jesienią, odparł: „Taki wariant oczywiście też jest możliwy”.

Na uwagę, że opozycja przychyliłaby się do poparcia wniosku w tej sprawie, szef klubu PiS ocenił, że opozycji nie zależy na przyspieszaniu wyborów. „Nie jest przygotowana do tego, żeby objąć władzę, to jest oczywiście powód zasadniczy. Po drugie liczy na to, że za półtora roku będzie miała większe szanse na dobry wynik, niż w tej chwili czy za parę miesięcy. Więc to nie jest tak, że opozycja chce wyborów, opozycja nie chce wyborów” – uważa Terlecki.

„Natomiast zobaczymy, czy sytuacja nie wymusi jakichś działań przyspieszających termin wyborów” – przyznał.

Terlecki był też pytany o swój felieton dla „Głosu” Tygodnika Nowohuckiego, w którym stwierdził, że PiS idąc do wyborów, będzie musiało wziąć pod uwagę zaangażowanie i lojalność posłów klubu parlamentarnego PiS i „odsiać” tych wszystkich, którzy stwarzali kłopoty w obecnej kadencji.

Pytany, czy to oznacza, że Solidarnej Polski nie będzie na listach PiS, Terlecki powiedział, że w tej chwili „Zjednoczona Prawica funkcjonuje jednak i nasi koalicjanci znajdą się na naszych listach, gdy nadejdzie termin wyborów”.

„Natomiast, gdyby doszło do jakiegoś pęknięcia, do jakiegoś załamania spójności Zjednoczonej Prawicy – czego nie przewiduję, ale teoretycznie jest to możliwe – to wtedy będę stanowczo za tym, żeby na listach znaleźli się tylko przedstawiciele naszej formacji” – zaznaczył Terlecki.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top