Biznes

Rząd chce luzować obostrzenia tam gdzie jest najmniejsza liczba zakażeń

luzowanie obostrzenia gospodarka turystyka hotel event
fot. archiwum

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) chciałoby do luzowania obostrzeń, nałożonych w związku z pandemią, podejść w sposób regionalny i odmrażać poszczególne branże w regionach, gdzie jest najmniejsza liczba zakażeń, wynika z wypowiedzi wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk.

Resort jest gotów z protokołami bezpieczeństwa dla ponad 40 branż.

„My jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) chcielibyśmy w sposób regionalny do tego [luzowania obostrzeń] i podejść. […] Biorąc oczywiście pod uwagę prognozy Rady Medycznej, które są przedkładane cyklicznie na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, w której w sposób regionalny będziemy mogli poszczególne […] oczywiście te obszary gospodarcze najbardziej obciążone efektami ujemnymi finansowymi powoli otwierać zgodnie z protokołami bezpieczeństwa” – powiedziała Semeniuk w wywiadzie dla Money.pl.

Dodała, że wówczas naturalne byłoby otwarcie turystyki. Zastrzegła jednak, że ta decyzja jest uzależniona w znaczącym procencie od prognoz Rady Medycznej.

Przypomniała, że nie ma jeszcze danych dotyczących wpływu otwarcia centrów handlowych na liczbę nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wpływ ten będzie możliwy do oszacowania dopiero po 10-14 dniach od momentu otwarcia centrów. Centra otwarto 1 lutego.

„Na ten momenty jesteśmy gotowi z protokołami bezpieczeństwa i czekamy na decyzję Rady Medycznej” – powiedziała Semeniuk.

Zaznaczyła, że protokoły sanitarne przygotowano dla ponad 40 branż, w tym m.in. weselnej, eventowej, rozrywkowej, gastronomicznej, turystycznej, hotelarskiej, związanej z przebywaniem na świeżym powietrzu, w zamkniętych pomieszczeniach, także w salach zabaw.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top