News

Rząd wprowadzi stałą cenę energii elektrycznej od stycznia 2023 r. Zobacz szczegóły

cena energia elektryczna prąd 2023

Rząd wprowadzi stałą cenę energii elektrycznej od stycznia 2023 r. dla wszystkich gospodarstw domowych do rocznego zużycia 2 tys. kWh rocznie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Pierwsze rozwiązanie w ramach Tarczy Solidarnościowej to brak wzrostu kosztów energii elektrycznej, od stycznia. Wiemy, że jest bardzo wysoka inflacja, ale chcemy ją dusić, chcemy wpływać na oczekiwania inflacyjne. Dla wszystkich gospodarstw domowych – bez wyjątku dla każdego gospodarstwa domowego dajemy gwarantowaną cenę energii co najmniej do zużycia 2 tys. kWh rocznie. To w porównaniu do tego, co oferują firmy energetyczne, oszczędności nawet na poziomie 150 zł miesięcznie” – powiedział premier.

Jak zaznaczył, w przypadku gospodarstw domowych, w których jest przynajmniej jedna osoba niepełnosprawna oraz takich, gdzie jest co najmniej trójka dzieci, ten limit będzie wyższy. Podobnie dla gospodarstw rolniczych.

„W przypadku gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawnymi będzie to 2,6 tys. kWh. Podobnie w przypadku rodzin 'trzy plus’, a więc takich, gdzie jest trójka i więcej dzieci – tam także limit, do którego nie będzie żadnej podwyżki, wynosi 2,6 tys. kWh” – powiedział premier.

„Również gospodarstwa rolnicze – tam potrzeby energii elektrycznej zazwyczaj są wyższe. Tutaj także będą to 2,6 tys. kWh rocznie” – dodał.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top