Inwestycje

Rzeszowski cmentarz komunalny na Wilkowyi zostanie rozbudowany

rzeszów cmentarz wilkowyja rozbudowa

Rzeszowski cmentarz komunalny na Wilkowyi zostanie rozbudowany o 8 hektarów terenu.

Pozwoli to zabezpieczyć miejsce na pochówek zmarłych na kolejnych kilkanaście lat.

Wilkowyja to największy cmentarz w Rzeszowie. Od 1972 roku pochowano na nim ponad 30 tysięcy osób. Każdego roku odbywa się na cmentarzu ok. 800 pogrzebów. Obok kaplicy działa na nim też spopielarnia zwłok, a w centralnej części cmentarza kilka lat temu wybudowano kolumbarium i pola urnowe.

Jak poinformował w informacji prasowej Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa, cmentarz rozbudowany zostanie w kierunku północnym. „W tym rejonie miasto dysponuje jeszcze około 8 hektarami terenów, które sukcesywnie będą zamieniane na kolejne kwatery” – dodał.

Dzięki temu zabezpieczone zostaną miejsca na pochówek zmarłych przez kolejnych kilkanaście lat.

Jak podkreślił prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią, Sławomir Progorowicz, sukcesywnie będą budowane kolejne części cmentarza, który rozrośnie się w kierunku ul. Polnej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. „Zaplanowana jest także nowa droga, która doprowadzi do kolejnego wejścia na cmentarz” – zaznaczył.

W najbliższym czasie samorząd rozpocznie przygotowania do zagospodarowania i uzbrojenia terenu pod nowe kwatery. W ramach tych prac wybudowane będą nich m.in. wodociągi, alejki, wykonane będą też nasadzenia zieleni.

Wyznaczone musi zostać również miejsce na kolejne kolumbarium. Projekt budowlany ma powstać jeszcze w tym roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top