Praca

Solina: praca w ośrodku turystycznym z widokową kolejką gondolową (linową)

praca solina kolejka linowa widokowa gondolowa

W powstającym w Solinie w Bieszczadach ośrodku turystycznym, którego elementem będzie kolej gondolowa, zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Ośrodek ma zostać otwarty latem br.

O nowe miejsca pracy można już aplikować – poinformowały w środę Polskie Koleje Linowe (PKL).

W ramach inwestycji powstały już obie stacje kolei gondolowej, wieża widokowa, podpory i karczma regionalna. Zamontowane zostały wszystkie gondole, którymi turyści będą mogli podziwiać Jezioro Solińskie oraz zaporę z zupełnie nowej perspektywy.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prezes PKL Daniel Pitrus, w nowym ośrodku w Solinie zatrudnionych zostało już 15 osób – głównie na technicznych stanowiskach związanych z obsługą kolei linowej.

„Wszyscy nowi pracownicy są mieszkańcami Podkarpacia. Dla nas to bardzo ważne, ponieważ poprzez zapewnienie nowych miejsc pracy wpisujemy się w codzienność mieszkańców regionu oraz jego rozwój. Trwa rekrutacja kolejnych pracowników ośrodka w Solinie, dlatego zachęcamy do aplikowania” – zaznaczył.

Z oferty nowych miejsc pracy zadowolony jest wójt gminy Solina Adam Piątkowski. „Dla mnie jako wójta ważne jest to, aby zatrzymać ludzi młodych na miejscu, w naszej gminie, żeby nie musieli wyjeżdżać za granicę do prac” – zaznaczył.

Praca w Solinie – dla kogo?

W sumie w powstającym w Solinie ośrodku turystycznym zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób w różnych obszarach: technicznym, obsługi handlowej, gastronomii oraz artystycznej (animatorzy, obsługa parku tematycznego), jak i wielu innych specjalistów.

Obecnie Grupa PKL prowadzi rekrutację do ośrodka na stanowiska m.in.: manager kawiarni, manager karczmy, szef kuchni, kucharz, kelner, barman, barista, pomoc kuchenna. Szczegóły naborów i ogłoszenia rekrutacyjne dostępne są na stronie PKL.

Zgodnie z planem nowy ośrodek PKL nad Soliną dostępny będzie dla turystów latem tego roku. Trasa kolei gondolowej nad solińską zaporą będzie liczyła ponad 1,5 km. Koszt budowy ośrodka to ok. 110 mln zł.

Polskie Koleje Linowe (PKL) to operator turystyczny z ponad 85-letnią tradycją sięgającą 1936 roku, kiedy wybudowana została kolej linowa na Kasprowy Wierch. PKL prowadzą działalność w kilku lokalizacjach. Właścicielem PKL jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych Polskiego Funduszu Rozwoju SA (PFR).

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top