Biznes

Stalowa Wola buduje Akcelerator Przemysłowy. Będą nowe hale produkcyjne i biura

stalowa wola akcelerator przemysłowy

Stalowa Wola. Trwa budowa pierwszego w regionie akceleratora przemysłowego.

Budynek powstaje przy ulicy Tołwińskiego na przeciwko siedziby Huty Stalowa Wola.

Akcelerator Przemysłowy będzie dedykowany dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Akcelerator to rodzaj inkubatora przemysłowego z przestrzenią produkcyjną i przestrzenią biurową, który z myślą głównie o młodych przedsiębiorcach postanowiła wybudować Agencja Rozwoju Przemysłu.

Budynek o łącznej powierzchni 8,5 tysiąca metrów kwadratowych powstaje na działce na przeciw siedziby dyrekcji Huty Stalowa Wola.

Nowoczesny budynek będzie też spełniał najwyższe standardy tego typu obiektów. Zaprojektowano bowiem rozwiązania jak stal, drewno i beton, które nawiązują do otoczenia, uwzględniając charakter obszaru przemysłowego, a także niedalekich terenów leśnych.

Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki oraz nowe nasadzenia drzew i roślinności. Powstanie przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjna, a sam obiekt będzie posiadał wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. instalacje fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne, stacje ładowania samochodów elektrycznych, miejsce przechowywania rowerów, nowoczesne, inteligentne i ekologiczne systemy wentylacji, ogrzewania oraz zarządzania budynkiem.

Obiekt ma być gotowy do końca 2024 roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top