Inwestycje

Tak ma wyglądać kompleks basenów w Przemyślu

nowy basen przemyśl
Wizualizacja

Przemyśl/Kompleks basenów. Na terenie przy ulicy Sanockiej trwają prace rozbiórkowe, prace ziemne i rozbudowa przyłączy w związku z budową basenów.

Trwa także przygotowanie terenu pod rozbudowę parkingu o 72 dodatkowe miejsca parkingowe. „Na zapleczu” trwają końcowe prace projektowe, uzyskiwanie stosownych pozwoleń i uzgodnień. Regularne spotkania z zespołem projektowym krok po kroku przybliżają do rozpoczęcia zasadniczych prac przy budowie kompleksu basenowego – poinformował dzisiaj prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Jaki jest efekt tych prac możecie się Państwo przekonać na załączonych wizualizacjach. Jak widać projektanci przygotowują również różne rozwiązania dotyczące kolorystyki elewacji, rozmieszczenia niecek basenowych czy aranżacji zieleni. Wiecie Państwo, że już za nieco ponad dwa lata to co widzimy na wizualizacjach będziemy mogli podziwiać (a przede wszystkim korzystać) na żywo? Już w tym roku zobaczymy pnące się do góry mury naszego nowego miejskiego basenu – dodał prezydent.

Zakończenie inwestycji planowane jest w I kw. 2026 r.

Kompleks basenów w Przemyślu składa się z hali basenowej w której przewidziano:

  • pełnowymiarową nieckę basenu pływackiego na 10 torów pływackich wg standardu FINA;
  • basen do nauki pływania i „aqua aerobiku” z regulacją głębokości poprzez dno ruchome;
  • basen rekreacyjny z atrakcjami basenowymi takimi jak:  masaże podwodne (ścienne i podłogowe), kaskady wodne szerokie i wąskie (masaż karku), ślizgawki prostokątne krótkie, „rwącą rzekę”, leżanki, grzybek
  • kurtyna wodna;
  • brodzik dla dzieci ; dwie zjeżdżalnie

Dodatkowo inwestycja przewiduje  budowę basenów zewnętrznych w tym: brodzik dla dzieci o głębokości 40 cm, zjeżdżalnie, atrakcje dla dzieci, dwa baseny rekreacyjne wyposażone w atrakcje wodne typu: masaże podwodne (ścienne i podłogowe), masaż karku szeroki (kaskada), gejzery, dwie zjeżdżalnie rurowe, teren do leżakowania, plażę utwardzoną z miejscami na leżaki.

Kompleks basenów w Przemyślu

nowy basen przemyśl

Wizualizacja

nowy basen przemyśl

Wizualizacja

nowy basen przemyśl

Wizualizacja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top