News

Tarnobrzeskie Centrum Seniora już działa

centrum seniora tarnobrzeg godziny otwarcia
Fot. R. Pytka

Tarnobrzeskie Centrum Seniora na być miejscem spotkań, rozwijania pasji, wymiany doświadczeń, ale także wzajemnego motywowania się do poprawy jakości seniorskiego życia.

Instytucja mieści się na parterze kamienicy przy Placu Bartosza Głowackiego 34.

W lokalu o łącznej powierzchni prawie 140 metrów kwadratowych znajduje się m.in. mała salka gimnastyczna, gdzie będzie można zadbać o kondycję fizyczną i skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych.

Ponadto jest tu kącik kawiarniany, kuchnia i zaplecze socjalne. Jest również centrum multimedialne do spotkań w swoim gronie, ale i nauki obsługi komputera.

Zdaniem Krystyny Frąszczak prezes Tarnobrzeskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tarnobrzeskie Centrum Seniora stanie się miejscem spotkań dla tych, którzy wolny czas będą chcieli spędzać aktywnie, jakby na przekór temu, co się sądzi o osobach starszych. A nowa siedziba już tętni życiem.

Jak poinformowała Józefa Barańska prezes Tarnobrzeskiej Rady Seniorów, rozpoczęto w nim realizację projektu prozdrowotnego. Ponadto seniorzy już chętnie tu przychodzą, by wspólnie oddawać się swoim pasjom i uczyć od siebie nawzajem, jak chociażby ręcznych robótek, czy też grać w szachy lub w scrabble.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top